Bardejov Judo Open 2019

W sobotę 4 maja 2019r. w Bardejowie (Słowacja) odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, w którym uczestniczyło 665 zawodników z 77 klubów reprezentujących 13 państw. Zawody rozgrywane były w 5 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

W tych mocno obsadzonych zawodach uczestniczyło również pięciu judoków z Tuchowa. Dwójka wychowanków trenera Marka Srebro, stanęła na podium.
Natasza Potok w kategorii wiekowej U-13 wywalczyła srebrny medal w wadze do 40 kg, przegrywając w finale po kontrowersyjnej decyzji sędziego z zawodniczką gospodarzy Maceckovą.
Jej starszy kolega Hubert Starzyk U-18 w wadze do 81 kg również zajął drugie miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem z Kosowa Artemisem. Punktowane 7 miejsca zajęli Nina Potok (40 kg) oraz Filip Wantuch (55 kg).