Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Bezpieczne ferie w Karwodrzy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii odbyły się już po raz trzeci Bezpieczne Ferie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Karwodrzy. Odbyły się one w znanym już formacie codziennych, trzygodzinnych zajęć z dziećmi, które dzięki uczestnictwu w takich zajęciach i zabawach mogły poznać wiele ciekawych osób, nauczyć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo i aktywnie spędzić czas.

W pierwszym dniu Dom Strażaka w Karwodrzy poza dziećmi odwiedziło dużo ważnych osób, a miało to związek z uroczystym otwarciem przygotowanej przez druhów z OSP w Karwodrzy sali edukacyjnej ISKIERKI. Gościliśmy zastępcę burmistrza Tuchowa Wiktora Chrzanowskiego, zastępce komendanta PSP w Tarnowie mł.bryg. Macieja Wolańskiego, gminnego komendanta OSP Łukasza Giemzę, radnych Ewę Michałek i Marka Krzemienia, Marię Solarz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabłędzy, Ewę Sawicką – dyrektor Szkoły Podstawowej w Karwodrzy, Lecha Pyzika – redaktora gazety Strażak, Jerzego Łąckiego – sołtysa wsi Trzemesna oraz przedstawicieli stowarzyszeń i grup działających w naszej okolicy i współpracujących przy organizacji III Bezpiecznych Ferii – Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy wraz z Klubem Kreatywnych Kobiet i Koła Gospodyń Wiejskich z Trzemesnej.

W tym dniu dzieci uczyły prawidłowych zachowań podczas pożaru i sposobu kontaktowania się z odpowiednimi służbami ratunkowymi. Właśnie takiej edukacji ma służyć sala ISKIERKA.
Drugi dzień dzieci spędziły grając i bawiąc się. Był tenis stołowy, piłkarzyki, szachy, gry planszowe, a także prace plastyczne na temat 680-lecia nadania praw miejskich Tuchowowi. Dodatkowo dzieci odwiedził myśliwy Michał Mieszczakowski.
W trzecim dniu dzieci wybrały się na wycieczkę do Tarnowa do siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej. Tam zostały oprowadzone przez naszego druha Michała Mikosa i poznawały sprzęt i pracę strażaka zawodowego.
W czwartym dniu dzieci przygotowywały ozdoby i stroiły salę na mającą się tego dnia odbyć dyskotekę. Przy pomocy pań z Klubu Kreatywnych Kobiet odbyły się wspólne zabawy i tańce. W przerwie w tańcach dzieci odwiedził policjant asp.sztab. Piotr Kowalski, który opowiedział o pracy policji oraz zagrożeniach czyhających na nasze dzieci.
W piątym dniu do Domu Strażaka przyjechało kino. Dzieci oglądały film o dzielnych Galach Asterixie i Obelixie. Po filmie Jan Kosiba – prezes OSP w Karwodrzy wręczył dzieciom słodkie nagrody za prace plastyczne wykonane podczas III Bezpiecznych Ferii i podsumował całe wydarzenie.

Podczas trwania III Bezpiecznych Ferii z OSP Karwodrza codziennie dzieci miały zagwarantowany posiłek, który serwowały panie z Klubu Kreatywnych Kobiet z Karwodrzy i Koła Gospodyń Wiejskich z Trzemesnej. Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo, współorganizatorom i sponsorom za pomoc! Zapraszamy za rok!

Skip to content