Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Blisko 500 uczestników podczas IV Biegu Burzyńskiego z Regatta!

Piękna słoneczna pogoda, masa atrakcji i mnóstwo emocji wśród blisko 500 uczestników IV Biegu Burzyńskiego z Regatta – tak w skrócie można podsumować święto biegowe w gminie Tuchów.

Zacznijmy jednak od początku. 3 czerwca odbył się Memoriał im. prof. Jana Sajdaka tj. sympozjum historyczne oraz IV Bieg Burzyński z Regatta. Podczas części sportowej organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji oraz różne dystanse biegów i marszów, w zależności od wieku i doświadczenia. Pierwsze do boju ruszyły dzieci (ok. 200) na dystansach od 100 m do 1000 m. Każdy uczestnik tego biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal oraz wodę mineralną, a najlepsi mogli liczyć na ciekawe nagrody rzeczowe. Tuż po 15.30 na pięciokilometrową trasę wyruszył marsz nordic walking, była to nowa konkurencja, która zgromadziła 36 uczestników. Największą grupę uczestników stanowili uczestnicy biegu głównego na 10 km – którzy na starcie stawili się w liczbie ok 250.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Bieg główny odbył się w urozmaiconym terenie, w przepięknej scenerii u podnóża Pasma Brzanki oraz doliny rzeki Białej. Najszybszy okazał się Andrzej Lachowski z Krakowa, który na mecie zameldował się z czasem 34 min 42 sek. Na drugiej pozycji przybiegł Grzegorz Czyż (2-krotny zwycięzca poprzednich edycji), a na świetnej 3 pozycji zameldował się zawodnik LKS Burzyn – Przemysław Bień. Bardzo dobre 5 miejsce zajął Robert Makowiec. Pozostali zawodnicy LKS Burzyn również spisali bardzo dobrze, tj.
– Tobiasz Paluch – 31 miejsce
– Mateusz Zaucha – 45 miejsce
– Zbigniew Brodło – 62 miejsce
– Rafał Zaucha – 63 miejsce
– Jacek Chwistek – 89 miejsce
– Maciej Dudek – 119 miejsce
– Beata Zaucha – 131 miejsce

Bieg cieszył się również sporym zainteresowaniem wśród kibiców, którzy licznie stawili się na stadionie oraz na całej długości trasy dopingując biegaczy/-czki. Inne atrakcje to m.in. zumba z energicznym instruktorem, strefa zabaw dla dzieci, domowe wypieki. Dla najwytrwalszych była przygotowana zabawa taneczna „After party po biegu Burzyńskim”.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, tj. przedsiębiorcom, wolontariuszom, starażakom z OSP w Burzynie i Mesznej Opackiej, wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Prezes LKS Burzyn, Jarosław Makowiec.

Już dziś zapraszamy na V edycję Biegu Burzyńskiego w 2018 r.

Skip to content