Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Brązowe medale Mistrzostw Polski w Judo

28 listopada br. w hali krakowskiej „Wisły” rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików (roczniki 2001-2002) w Judo, z udziałem sześciu reprezentacji województw.

Do drużyny województwa małopolskiego, zostali powołani tuchowscy judocy: Karina Damian i Karol Knapik. Drużyna młodziczek wygrała swoje mecze z reprezentacją Śląska II 7:0, Mazowsza 4:3, a uległa zespołowi Śląska I 2:5 oraz musiała uznać wyższość zawodniczek z województwa dolnośląskiego 3:4 zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Drużyna chłopców pokonała w swojej grupie województwo śląskie II 8:0 i mazowieckie 5:3. W meczu półfinałowym z drużyną Śląsk I w dużych punktach był remis 4:4 i o awansie naszych przeciwników do finału zadecydowały małe punkty 34:28. W końcowej klasyfikacji reprezentacja województwa małopolskiego podobnie jak dziewczęta uplasowała się na 3 miejscu.

29 listopada br. w Mysłowicach Karol Knapik i Gabriela Gut uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. Nasza zawodniczka w kategorii wagowej do 52 kg zajęła 3 miejsce za A. Myśliwiec z AZS Opole i J. Gawron z Hejnału Kęty.
Karol Knapik okazał się najlepszym zawodnikiem do 50 kg wyprzedzając M. Włoka z Mysłowic i M. Kaczmarka z Sosnowca.