„Cud” w Borzęcinie

Niemożliwe nie istnieje – tak mogą powiedzieć po spotkaniu w Borzęcinie zawodnicy Tuchovii, którzy wygrali pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w drugiej goście pokazali charakter i to oni „dorzucili” bardzo cenne 3 punkty do swojego dorobku.

tuchoviaMecz tak naprawdę rozpoczął się w 66 minucie, gdy Sokół Borzęcin objął prowadzenie. Tuchovia nadal grała nerwowo, jednak rywal „wyciągnął pomocną dłoń”. W 72 minucie próba ekwilibrystycznej interwencji obrońcy gospodarzy kończy się zagraniem piłki ręką. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Drąg pokonując Mucka.
Radość z wyrównania trwała jednak krótko. Pięć minut później Bałuszyński nie zablokował dośrodkowania w pole karne, piłka trafiła do Ciesielskiego, który uderzeniem „nożycami” pokonał wyciągniętego jak struna Paleja. Bramka „stadiony świata”!
Można było się załamać z takiego obrotu sprawy. Zawodnicy Tuchovii pokazali jednak, że nie poddają się tak łatwo. W 79 min strzał Dziży z 16 metrów na rzut rożny paruje golkiper gospodarzy. Do piłki podchodzi Drąg i po jego dośrodkowaniu w okolice 5 metra powstaje zamieszanie, w którym najlepiej odnajduje się Kafel i posyła futbolówkę do siatki.
To jednak nie koniec emocji. W 86 min rzut wolny w okolicach 25 metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podchodzi Drąg, który technicznym uderzeniem nad murem posyła piłkę przy samym słupku i zupełnie zaskoczony Mucek nawet nie zareagował.
Ostatnie minuty to mądra gra Tuchovii, która oddaliła grę od własnego pola karnego i skutecznie obroniła wygraną.

Sokół Borzęcin Górny – Tuchovia Tuchów 2:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Woda 66, 1:1 Drąg 72 (k), 2:1 Ciesielski 77, 2:2 Kafel 80, 2:3 Drąg 86.
Żółte kartki: Kostecki, Gawłowicz – Kafel.
Sędziował: Jakub Kupczak (Nowy Sącz).
Widzów: 100.
Sokół: Mucek – Zając, Gawłowicz, Goryczko, Rędzina (80 Sikorski) – Fortuna, Ciesielski, Kostecki, Turczyn – Woda (84 Knap), Zabiegała (75 Gałka)
Tuchovia: Palej – Bałuszyński, Sobyra, Różycki, Niewola – Drąg, A. Bielak (74 P. Wiśniowski), Kafel, Stańczyk (66 Kędzior) – Jamka, Dziża (90 Stec).