Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Cudowna moc bukietów – konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Województwa Małopolskiego do udziału w konkursie Cudowna moc bukietów.

Według starego zwyczaju 15 sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, owoców i kwiatów. Sięgano wyłącznie po rośliny z tutejszych pól, łąk i ogrodów, a dobierano je ze względu na piękno, smak lub właściwości lecznicze.

W konkursie na tradycyjny bukiet zielny mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego, osoby indywidualne, bez ograniczeń wiekowych. Chętnych do udziału zachęcamy do składania swoich bukietów w poniedziałek 15 sierpnia 2011 roku w godz. 10.00 – 14.00 przy Kościele św. Barbary na Placu Mariackim w Krakowie.
Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ogłoszenie wyników konkursu „Cudowna moc bukietów” odbędzie się 15 sierpnia 2011 r. w godz. 14.00-17.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie.

W tym czasie zaproponujemy również gry i zabawy dla dzieci oraz koncert artystów z kabaretu Loch Camelot.

Projekt „Cudowna moc bukietów” ma na celu promowanie postaw ekologicznych związanych z ochroną małopolskiej przyrody. Dlatego Instytut Dziedzictwa zachęca wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej, ekologicznej wycieczki w rezultacie której powstaną bukiety zielne.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu.

Z poważaniem
Organizator Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa
Liliana Sonik
Prezes Zarząd
info@instytutdziedzictwa.pl

Skip to content