Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dożynki Gminy Tuchów 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dożynkach Gminy Tuchów, które odbędą się 19 sierpnia 2018 r. Wyjątkową atrakcją dożynek będzie koncert „Dla Tuchowa muzyczne improwizacje” oraz pokaz multimedialny „Galeria Światła” TAURON Dystrybucja.

Program
Bazylika mniejsza w Tuchowie
godz. 14.00 – Uroczysta msza św. dożynkowa w kaplicy polowej
godz. 15.15 – Korowód dożynkowy z bazyliki na rynek i do amfiteatru
Amfiteatr miejski w Tuchowie
godz. 15.40
– Wprowadzenie muzyczne, czyli dożynkowy koncert w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej
– Dożynkowy ceremoniał z Zespołem Regionalnym „Rożnowska Dolina”
– Przekazanie chleba burmistrzowi gminy i dzielenie się chlebem
– Prezentacje wieńców dożynkowych miejscowości gminy Tuchów
– „Pomiędzy tuchowską, a rożnowską doliną echo tradycje ludowe niesie”
godz. 18.00
– Dożynkowa biesiada z zespołem „Magic Band”
Rynek w Tuchowie
godz. 21.30 – Koncert „Dla Tuchowa muzyczne improwizacje” w wykonaniu Pawła Harańczyka
godz. 21.45 – Pokaz multimedialny „Galeria Światła” na rynku w Tuchowie – TAURON Dystrybucja

Każdy, kto zapoznał się już z programem dożynek, mógł przeczytać, że w niedzielę, 19 sierpnia, na zakończenie Dożynek Gminy Tuchów, Tauron Dystrybucja zaprasza na pokaz multimedialny „Galeria Światła”.

Pokaz odbędzie się na rynku i rozpocznie o godz. 21.45. Pod nazwą „Galeria Światła” kryje się wyjątkowy pokaz mappingu, podczas którego jedna ze ścian ratusza zamieni się w wielki ekran. Zostanie on artystycznie oświetlony, pojawią się na nim barwne metamorfozy i fantazyjne obrazy.

Tauron Dystrybucja od kilku lat za pomocą nowych technologii świetlnych i multimedialnych efektownie oświetla atrakcyjne budynki i przestrzenie wokół nich. Chce w ten sposób pokazać jak za pomocą światła można wykreować zupełnie nowe oblicze elementów architektonicznych i obiektów w przestrzeni publicznej.

Pokaz 19 sierpnia będzie pierwszym takim pokazem w Tuchowie, ale kolejnym realizowanym tego lata przez Tauron Dystrybucja na terenie swojego działania. Wcześniejsze pokazy odbyły się m.in. w Oleśnicy, Bolkowie, Żywcu i Oleśnie.

Imprezy towarzyszące:

TAURON – Rozgrzewamy atmosferę w Twoim domu!
Podczas Dożynek Gminy Tuchów dnia 19 sierpnia 2018 r. w tuchowskim amfiteatrze odbędzie się wydarzenie pn. „TAURON – Rozgrzewamy atmosferę w Twoim domu!”. Od godz. 14:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych sposobami efektywnego ogrzewania swojego domu, wykorzystania energii elektrycznej czy porównania ofert.

Zapraszamy do Tuchowa na Małopolski Piknik Wolności organizowany przez Województwo Małopolskie i Centrum Sztuki Mościce. Zapraszamy do kolorowego namiotu, aby wspólnie, radośnie i aktywnie świętować wolność. Naszą wolność!

W niedzielę 19 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Tuchowie odbędzie się Małopolski Piknik Wolności. Od godziny 15.00 w amfiteatrze miejskim w Tuchowie na Małopolan i turystów czekać będą liczne atrakcje: warsztaty artystyczne, zabawy z patyczkami kreatywnymi, książki małopolskich instytucji kultury, strefa chilloutu oraz wielkoformatowa gra lotnicza „Trójpłatomania”.

Skip to content