Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dożynki w Małopolsce

Pokaz tradycyjnych wieńców dożynkowych, konkurs wiedzy o samorządzie, prezentacja ginących zawodów – wszystko to zaplanowano w ramach XI Dożynek Województwa Małopolskiego.

Uroczystość, w której udział weźmie Jerzy Miller, wojewoda małopolski odbędzie się w niedzielę (23 sierpnia) o godz. 12.00 w Sękowej (powiat gorlicki).

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą na placu przed kościołem Św. Jakuba i Filipa w Sękowej, po niej nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych. Po godz. 14.30 na stadionie sportowym rozpocznie się część artystyczna. Wystąpi dziecięcy zespół tańca ludowego „Sękowianie”, łemkowski chór „Ruczaj”, zespół folkowo – ludowy „Na węgierskim szlaku”, a także zespół tańca ludowego „Pogórzanie”. Wieczorem uczestnicy spotkania wysłuchają koncertu Krzysztofa Krawczyka.

Podczas dożynek będzie można obejrzeć prezentacje ginących zawodów takich jak kowal, garncarz czy kamieniarz. Nie zabraknie również stoisk twórców ludowych, którzy pokażą unikalne wyroby z drewna oraz wikliny. Będzie można skosztować także regionalnych potraw z ziemniaków, mąki i maku. W trakcie obchodów odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym. Podczas spotkania będzie można obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego.

Organizatorem dożynek jest Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Gorlickiego oraz Wójt Gminy Sękowa.

Skip to content