Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Droga krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w bazylice mniejszej w Tuchowie

7 kwietnia 2017 roku uczniowie tuchowskiego gimnazjum przygotowali i przedstawili inscenizowaną drogę krzyżową. Wystawiono ją już po raz piąty. Każdego roku scenariusz jest inny. W tym roku postacie z poszczególnych stacji przynosiły pod krzyż symboliczne dary takie jak: krzyże, chustę z odbiciem twarzy Jezusa, misę Piłata, dzban wody, serce, chustki płaczących niewiast i szatę.

Strapiony Chrystus siedząc na tronie w cierniowej koronie smutnym wzrokiem wiódł za snującymi się środkiem kościoła postaciami. W świątyni panowała wyjątkowa cisza, którą przerywały głosy narratorów prowadzących dialog Chrystusa z człowiekiem. Oszczędność słowa, wielki spokój kościoła i przenikliwa muzyka pozwalały zgromadzonym przenieść się myślami w tamte czasy, aby lepiej zrozumieć tajemnicę śmierci i zmartwychwstania.

Serdecznie dziękujemy zespołowi „Pokolenia” za oprawę muzyczną, a gimnazjalistom za zaangażowanie, wysiłek i włożone serce. W tym pięknym piątkowym wieczorze uczestniczyli uczniowie: Iwona Hołda, Małgorzata Igielska, Izabela Zając, Izabela Dobosz, Beata Bartkiewicz, Natalia Baran, Joanna Kurczab, Gabriela Kostur, Łukasz Pietrucha, Piotr Czochara, Adam Gurgul, Bartłomiej Janas i Hubert Starzyk. To przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc nauczycieli: Katarzyny Krupy oraz Piotra Pierzchały – dziękuję.

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych byłych uczniów Julii Knapik, Karola Guta, Jakuba Rogozińskiego oraz Adama Mokrzyckiego, którzy pomimo różnych zajęć w swoich nowych szkołach i uczelniach byli jak co roku z nami.

Dziękujemy ojcom redemptorystom za zaproszenie, zaangażowanym za ogromną pomoc, a wiernych zapraszamy na kolejną drogę krzyżową już za rok.

Justyna Jaworska-Lipka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przej Krzysztofa Jasińskiego

Skip to content