Drużynowa liga szachowa powiatu tarnowskiego

19 listopada w Filipowicach rozegrano finałowy turniej IV edycji Tarnowskiej Powiatowej Ligii Szachowej. Był to siódmy tegoroczny drużynowy turniej organizowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W IV edycji wzięło udział 32 drużyny z naszego powiatu to jest w sumie ponad 120 szachistów.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna AZOTY Tarnów, zdobywając puchar i złote medale. Natomiast srebrne medale wywalczyli tuchowscy szachiści w składzie: Artur Kępowicz, Krzysztof Rempała, Władysław Sajdak i Krzysztof Kucharczyk. Trzecie miejsce zdobył zespół – Gold Janowice (gmina Pleśna).

W klasyfikacji juniorskiej złote medale i puchar wywalczyła KANA Tarnów, drugie miejsce – MOSiR Tuchów w składzie Krzysztof Skrzyniarz, Jakub Wąs, Piotr Bakuliński, Michał Olszówka i Jakub Szeląg. Brązowe medale zdobył klub szachowy z Łegu Tarnowskiego.

Dziękujemy wszystkim fundatorom nagród, a byli nimi: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Grupa Azoty oraz gospodarze poszczególnych turniejów: MOSiR Tuchów, ZSP Rzuchowa, SP Pleśna, Kana Tarnów, KSZ łęg Tarnowski, UKS Lisia Góra i MUKS Zakliczyn.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na jubileuszową V edycję w 2018 roku.