Dwa złote medale Macieja Nalepki

W ostatni weekend Maciej Nalepka świetnym występem w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym zakończył sezon 2017.

W dniach 1-3 grudnia miasto Gdańsk gościło najlepszych zawodników tenisa stołowego z całego kraju. Mieszkaniec Tuchowa Maciej Nalepka, członek Kadry Narodowej, reprezentujący na co dzień klub IKS Jezioro Tarnobrzeg, wywalczył w znakomitym stylu dwa złote medale.

Maciej okazał się bezkonkurencyjny, zarówno w grze pojedynczej, jak i deblowej. W singlu w klasie 3 wygrał wszystkie gry fazy grupowej, półfinał i ostatecznie grę finałową 3:1 (6,12,-0,9) z kolegą z reprezentacji Polski, Mariuszem Czerwińskim.

W deblu w łączonych klasach 1 – 5 w parze z Mariuszem Czerwińskim w finale pokonali po zaciętej walce 3:2 (8,8,-8,-6,11) parę deblową Krzysztof Żyłka / Rafał Lis, brązowych medalistów Mistrzostw Europy – Lasko 2017.

Na koniec bardzo udanego turnieju Maciej Nalepka cieszył się z dwóch tytułów Mistrza Polski.

Dumni i zadowoleni z sukcesów mieszkańca naszej gminy serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kibicowania Maćkowi.

Więcej informacji na stronie klubowej www.ikstarnobrzeg.pl, stronie i fanpage’u reprezentacji Polski www.pttp.org.pl https://www.facebook.com/ParaTableTennisPoland/