Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dwudniowe zmagania w Burzynie

W dniach 13 i 14 listopada Dom Kultury w Burzynie był miejscem rozgrywek o mistrzostwo powiatu tarnowskiego w szachach drużynowych. We wtorek 13 listopada odbyły się igrzyska dziecięce (rocznik 2006 i młodsi) w których uczestniczyło 7 szkół liczących po 4 zawodników.

Naszą gminę reprezentowały szkoły w Łowczowie i Lubaszowej. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się SP Łowczów wygrywając wszystkie pojedynki. W drużynie wystąpili: Lena Mróz, Radosław Kruczek, Wanessa Sikoń, Kinga Wołkowicz. Opiekunem i szkoleniowcem drużyny jest nauczyciel tej szkoły Janusz Poręba.
Drugie miejsce zajęła SP Lisia Góra, a trzecie SP Lubaszowa (opiekun Jan Dusza).

W środę 14 listopada rozegrano igrzyska młodzieży szkolnej (rocznik 2003 – 2005). W tych zawodach z naszej gminy wystąpiły czteroosobowe drużyny z Karwodrzy i Łowczowa.
Wyniki w tej rywalizacji:
1 miejsce – SP nr 1 Szynwałd
2 miejsce – SP Żabno
3 miejsce – SP Karwodrza (opiekun Grzegorz Skrzyniarz).

Organizatorzy zawodów dziękują dyrektorowi DK za udostępnienie obiektu, oraz uczniom SP Burzyn i nauczycielowi tej szkoły Józefowi Szaremu za pomoc w przygotowaniu sali do turnieju.

Organizatorami zawodów byli dyrektor MOSiR w Tuchowie Marek Srebro fundator pucharów i medali, oraz Czesław Markiewicz – sędzia główny zawodów.

Skip to content