Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dziękuję za wspólną wigilię

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przybyli na tuchowski rynek w niedzielę 18 grudnia na wigilijne spotkanie, aby wspólnie połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy i posilić się wigilijnymi potrawami.

Na przygotowanych stoiskach mogliśmy zobaczyć i kupić zarazem piękne świąteczne ozdoby, stroiki, choinki, szopki, anioły etc. Mogliśmy też wziąć do domu garść sianka, gałąź choinki na wigilijny stół. Inicjatywę zorganizowania wigilii podjąłem w ubiegłym roku, do współpracy zaprosiłem Ośrodek Pomocy Społecznej i Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wpisując ją równocześnie w grudniowy kalendarz tuchowskich wydarzeń świątecznych. Ze zgromadzonych przez OPS i KRPA środków sfinansowane były wigilijne potrawy i paczki świąteczne. Atmosferę bożonarodzeniową wprowadzili już od soboty 17 grudnia strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie, którzy urządzili na rynku świąteczne miejsce, przygotowali je oraz przekazywali sianko i gałęzie jedliny każdemu, kto chciał je mieć na domowym, wigilijnym stole.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do tych, którzy przyczynili się do zorganizowania wigilii i kiermaszów, a są to: dyrektor Marek Słowik i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Łukasz Giemza i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie (którzy dwa mroźne dni spędzili na rynku), Warsztaty Terapii Zajęciowej Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy na czele z Sylwią Schabowską, Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Anna Kańka i redemptoryści oraz współpracownicy Stowarzyszenia Przyjaciół Misji działające w WSD Redemptorystów, Jan Gładysz, nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia, Ewa Stanisławczyk i zespół Pokolenia, ks. Krzysztof Cwenar z parafii św. Jakuba Ap., Młodzieżowa Rada Gminy, Bernadetta i Jerzy Wróblowie z restauracji AGAWA (którzy przyrządzili wspaniałe posiłki), Ewa i Andrzej Więckowie z piekarni w Tuchowie oraz Andrzej Bołoz, który swoimi owieczkami uatrakcyjnił tuchowską szopkę.

Dziękuję władzom naszego powiatu za bezpłatne użyczenie namiotów na tuchowski jarmark i wigilię. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że był taki dzień, w którym byliśmy wszyscy razem. A na zakończenie dziękuję wszystkim tym, którzy skorzystali z zaproszenia i skosztowali wigilijnych potraw.

Zapraszamy za rok!

Adam Drogoś
Burmistrz Tuchowa

Skip to content