Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień Babci i Dziadka w Jodłówce Tuchowskiej

Babcia i dziadek to osoby, które wszystkim wnuczętom kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co najlepsze. O randze obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka nigdy nie zapominamy. Oprócz Dnia Matki, Dnia Ojca, czy Dnia Dziecka jest to jedno z najważniejszych rodzinnych świąt tak mocno przeżywanych.

Dla uhonorowania babć i dziadków w filii DK w Jodłówce Tuchowskiej odbyło się 21 stycznia br. spotkanie. Dziadkowie i babcie miały okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas programu artystycznego, który przedstawiły dzieci i młodzież uczęszczająca na różne zajęcia prowadzone w miejscowej placówce kulturalnej.

W programie zaprezentowały się: formacja tańca współczesnego „BLUE SKY” pod kierunkiem Edyty Jagody – Kucharzyk oraz grupa muzyczna prowadzona przez Piotra Kucharzyka i Rafała Bajorka. Piosenkę zaśpiewały dzieci biorące udział w zajęciach języka angielskiego, które przygotowała Małgorzata Szatko. Były wesołe wiersz, różnorodne tańce, muzyka oraz śpiew. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na twarzach bliskich było widać ogromne zadowolenie świadczące o tym, że takie spotkanie i chwile spędzone z wnuczętami są bardzo ważne. Było wiele wzruszeń i mnóstwo pozytywnych emocji. Uwieńczeniem spotkania były życzenia i odśpiewanie tradycyjnego „sto lat” i wręczenie upominków; kwiatów, czy serduszek wykonanych własnoręcznie m.in. przez dzieci z grupy plastycznej, którą prowadzi Wiesława Hudyka. W całość tej imprezy zaangażowała się Halina Słomska, a także rodzice występujących młodych artystów.

Podczas tej imprezy gościła wicedyrektor Domu Kultury w Tuchowie – Maria Kras i instruktorzy.
Było to pierwsze z takiej okazji, tak uroczyste spotkanie i myślę, że nie ostatnie. Dowodem na to było wielka radość oraz miła atmosfera tegoż wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania.

Andrzej Jagoda

Foto: Sara Hołda, Andrzej Jagoda

Skip to content