Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Filip Wantuch i Jan Dziga uzyskali w judo kwalifikacje do mistrzostw Polski młodzików

W niedzielę 15 września br. w Bytomiu walczyli judocy (rocznik 2004-2005) o awans do mistrzostw Polski. W turnieju uczestniczyło 180 zawodników z czterech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego, w tym dwóch wychowanków trenera Marka Srebro.

Jan Dziga (ur. 2005 r.) w kategorii wagowej do 55 kg, w której startowało 17 zawodników, stoczył 5 walk. Po pierwszej przegranej z rozstawionym z nr 1 mistrzem Polski Jakubem Okuniewiczem z Czarnych Bytom, w walkach repasażowych wygrał 4 kolejne pojedynki zajmując ostatecznie medalowe 3 miejsce.

Jego starszy kolega Filip Wantuch (ur. 2004 r.) walcząc w kategorii wagowej do 60 kg (22 zawodników), podobnie jak Janek po przegranej pierwszej walce, wygrał wszystkie walki w repasażach i zajął również 3 lokatę. Awans w tych kategoriach wagowych uzyskało po 8 najlepszych zawodników.

W Polsce takie eliminacje odbyły się jeszcze w trzech regionach i w finale mistrzostw Polski, które odbędą się 19-20 października w Jastrzębiu Zdroju wystartuje po 32 najlepszych zawodników.
Trzymamy kciuki za naszych judoków.

Skip to content