Filip Wantuch najlepszy

W sobotę 7 kwietnia 2018 r. w Bytomiu odbyła się trzecia edycja International Judo League w kategorii młodzików i dzieci. Na starcie tej cyklicznej imprezy stawiło się ponad 800 zawodników z 40 klubów z całej Polski, między innymi z tak dużych i mocnych ośrodków judo jak: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Opole, Kielce, Rzeszów czy Bytom.

Pięcioosobowa ekipa tuchowskich judoków pod okiem trenera Marka Srebro wywalczyła 2 medale.

Filip Wantuch w kategorii młodzików w wadze do 46 kg okazał się najlepszym spośród 28 startujących w tej kategorii zawodników.
Pokonał kolejno: J.Polkowskiego (Legia Warszawa), A. Radziszewskiego (Wisła Kraków ), M. Szopę (Tigers Wrocław ). W walce finałowej zwyciężył przed czasem z F. Tarkowskim (UKS Opole), zdobywając złoty medal.

Drugi nasz zawodnik walczący w kategorii młodzików Jan Dziga zajął 9 miejsce.

Brązową medalistką została Nina Potok, która pokonała w walce o „brąz” swoją siostrę bliźniaczkę Nataszę w kategorii wagowej do 31 kg (14 zawodniczek). Tym samym Natasza