Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hubertus 2011 – relacja

W sobotę 22 października br., po raz kolejny odbył się w Tuchowie rajd i tradycyjna gonitwa w ramach uroczystości na cześć Św. Huberta – patrona jeźdźców, myśliwych i leśników.

W obchodach święta udział wzięło blisko 60 jeźdźców z: Tuchowa, Karwodrzy, Łękawki, Buchcic, Pleśnej, Bistuszowej, Ryglic oraz z Brzeska i Bochni.

Rajd rozpoczął się zbiórką na ul. Leśnej. Po kilku słowach powitania i udzieleniu podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa, kawalkada jeźdźców i bryczek wyruszyła w drogę. Trasa obejmowała przejazd z Tuchowa do Mesznej Opackiej, Łowczówka (gdzie zorganizowano postój z przerwą na posiłek) i Pleśnej, by zakończyć pogonią za lisem w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Sutkowskich na Słonej Górze. W tym roku uciekającym był Hubert Kuczera. „Lisa”, po zaciętej pogoni, schwytał Sebastian Maj.

Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła gęsta mgła oraz przeszywający chłód, który nie zniechęcił nawet najmłodszych uczestników imprezy.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Maćka Maziarkę, a już niebawem zapraszamy na relację filmowową, przygotowywaną przez Wiktora Sajdaka.

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przejść do galerii…

fot. Maciej Maziarka

Skip to content