I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za nami

W dniu 20.03.2021r. w Bochni odbyła się I eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w Judo. Dwóch tuchowskich zawodników rywalizowało w kategorii do 66 kg, w której zgłoszono 22 zawodników z 4 województw (Region IV).

Filip Wantuch po pierwszej przegranej  walce z Janem Barwaczem (Wisła Kraków) odpadł z turnieju.

Jan Dziga wygrał kolejno z Kacprem Zankiewiczem (Sosnowiec), Dawidem Stankiem (Skoczów). Przegrał walkę o wejście do finału z późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej Mateuszem Grendysem (Rzeszów). W walce o brązowy medal pokonał  Pawła Fuchsa  (Katowice).

W dniu 10.04.2021 r. w Bytomiu odbędzie się II eliminacja, a o awansie do finałów OOM zadecyduje suma uzyskanych punktów z dwóch eliminacji.

W kategorii do 66 kg z IV Rejonu awansuje 6 najlepszych zawodników.

Jedno z 2 dodatkowych miejsc wywalczył w rozegranym  Pucharze Polski w Piasecznie Filip Wantuch. Jego słaby występ w Bochni spowodowany był urazem palca stopy.