Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków

W niedzielę 10 marca w hali MOSiR w Tuchowie odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Dyrektora MOSiR. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był trener tej grupy wiekowej (rocznik 2010-11) Sławomir Starzyk. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów z powiatu tarnowskiego, które w dwóch grupach A i B rozegrały po 3 mecze systemem „każdy z każdym”.

Żaki MOSiR Tuchów grające w grupie B uzyskały następujące wyniki:
MOSiR – Szkółka Piłkarska Zgłobice 2:0
MOSiR – Iskra Tarnów 3:0
MOSiR – ZKS Unia Tarnów-Wschód 5:0

Po eliminacjach w grupach, dwa najlepsze zespoły utworzyły ligę mistrzów, a drużyny które zajęły miejsca 3 i 4 w grupach, ligę Europy.
W tej fazie rozgrywek również obie grupy grały systemem „każdy z każdym”.

Do ligi mistrzów awansowały: MOSiR, Zgłobice, Szynwałd i Wolania Wola Rzędzińska.
Wyniki MOSiRu Tuchów:
MOSiR – Szkółka Piłkarska Zgłobice 1:0
MOSiR – Szynwałd 0:0
MOSiR – Wolania Wola Rzędzińska 3:2

Reasumując, każda drużyna rozegrała 6 spotkań. Tuchowska drużyna Sławomira Starzyka odniosła 5 zwycięstw i 1 remis, strzelając 14 bramek, tracąc zaledwie 2.

Organizatorzy dziękują sponsorom, trenerom przyjezdnych drużyn, rodzicom za świetną współpracę podczas turnieju, sędziemu – Krzysztofowi Sikorze i przede wszystkim uczestniczącym dzieciom, które zostały nagrodzone pamiątkowym medalem, słodyczami i napojami. Spośród 80 uczestników wyłoniono również króla strzelców ligi mistrzów – Konrad Śmigacz – Szynwałd, króla strzelców ligi Europy – Karol Rybski – ZKS Unia Tarnów – Zachód, najlepszego bramkarza – Mateusz Walocha – MOSiR Tuchów, MVP – Miłosz Wagnerowski – ZKS Unia Tarnów – Wschód.

Skip to content