Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I po zawodach

W minioną sobotę (27.08) stadion Miejskiego Klubu Sportowego Tuchovia Tuchów, który na co dzień jest areną zmagań piłkarskich, zgromadził członków i sympatyków ochotniczych straży pożarnych. W ramach pikniku strażackiego, którego organizatorami byli: burmistrz Tuchowa, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, MKS Tuchowia Tuchów oraz Dom Kultury w Tuchowie obyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze MDP.

Piknik wsparty został finansowo przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

Wśród gości, którzy wzięli udział w pikniku znaleźli się m.in. burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Jerzy Odroniec, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Andrzej Witek, prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Mieczysław Kras a także zastępca burmistrza Tuchowa a zarazem wiceprezes ZOG w Tuchowie Kazimierz Kurczab.

Zanim do rywalizacji przystąpili strażacy, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Po wprowadzeniu drużyn oraz odegraniu hymnu „Rycerze Floriana”, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony ksiądz Tomasz Starzec, który po trzech latach posługi jako kapelan strażaków gminy Tuchów, został przeniesiony do nowej parafii. Ksiądz Tomasz otrzymał także specjalne podziękowania od ZOG ZOSP RP w Tuchowie oraz burmistrza Tuchowa.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie uhonorował także specjalnym listem gratulacyjnym Annę Wąs – z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Tuchowie za udział w tegorocznym finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który w czerwcu odbył się w Supraślu.

Po zakończeniu części oficjalnej, przyszła pora na emocje związane z rywalizacją w zawodach pożarniczych. W tegorocznej edycji na starcie stanęli najmłodsi adepci strażackiego rzemiosła tj. członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzanych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów. Sędzią głównym zawodów był młodszy aspirant Kamil Siwek z Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie, a pomagał mu komendant gminny ZOSP RP w Ryglicach – druh Wiesław Siedlik. Na potrzeby zawodów gminnych drużyny podzielono na trzy kategorie, a młodzi druhowie wystartowali w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Panujący upał nie był sprzymierzeńcem startujących zawodników jednak w najmniejszym nawet stopniu nie pozbawił ich ogromnego zaangażowania oraz chęci do rywalizacji. Po kilkudziesięciu minutach zmagań podsumowano starty i ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.Fot. Krzysztof Jasiński

DZIEWCZĘTA (wystartowała jedna drużyna)
I miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska

CHŁOPCY (wystartowało pięć drużyn)
I miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska
II miejsce – OSP Burzyn
III miejsce – OSP Tuchów
IV miejsce – OSP Siedliska
V miejsce – OSP Piotrkowice

DRUŻYNY MIESZANE (wystartowało dwie drużyny)
I miejsce – OSP Meszna Opacka
II miejsce – OSP Łowczów

Dzięki wygranej, młodzi druhowie z OSP w Dąbrówce Tuchowskiej będą reprezentowali naszą gminę podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych, które 17 września odbędą się w Skrzyszowie.

Dla wszystkich, którzy w ten upalny dzień postanowili spędzić czas ze strażakami przygotowano dodatkowe atrakcje. Najmłodsi mogli pobawić się w aktywnym miasteczku strażackim, a dzięki uprzejmości druhów z OSP w Wojniczu także sprawdzić się w zabawach wysokościowych. Oprócz wspomnianych atrakcji nie zabrakło dmuchanych zamków, waty cukrowej, popcornu i potraw z grilla.

Gratulujemy startującym zawodnikom oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji pikniku.

Skip to content