Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I święto tenisa stołowego w gminie Tuchów za nami!

10 lutego 2018 roku do Tuchowa przyjechali przedstawiciele 31 miast, miasteczek i miejscowości. W turnieju wzięło udział 91 zawodników z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. Zawody rozegrano na 18 stołach. Podajemy wyniki z wszystkich kategorii wiekowych.

Kategoria: dziewczęta 2007 i młodsze
1 m.- HABA OLIWIA – ZGŁOBICE
2 m. – JUSTYNA PROKOP – PIOTRKOWICE
3 m.- JULIA SZOT- SIEDLISKA
4 m. – MARTYNA PROKOP – PIOTRKOWICE

Kategoria: chłopcy 2007 i młodsi
1 m. – DANIEL OBAL- – ŁĘKAWICA
2 m. – KONRAD HOŁDA – SIEDLISKA
3 m. – MIŁOSZ BANDYK – PIOTRKOWICE
4. m. – MIKOLAJ RUDKA – LUBASZOWA GRUPA 4BIKE

Kategoria: dziewczęta 2004-2006
1 m. – SYLWIA STALA- – IKS TARNOBRZEB
2 m. – AMELIA STECZYŃSKA – JASTRZĘBIA
3 m. – GABRIELA RUDKA – LUBASZOWA GRUPA 4BIKE
4 m . – WERONIKA BANDYK – PIOTRKOWICE

Kategoria: chłopcy 2004-2006
1 m. – ARTUR OSTROWSKI – MIKOŁAJOWICE
2 m. – BARTOSZ KRUPA – MESZNA OPACKA
3 m.- JAKUB HOŁDA – SIEDLISKA
4 m.- MIKOŁAJ ŁEMPA – LUBASZOWA

Kategoria: OPEN kobiety
1 m.- DOROTA NOWACKA- KRAKÓW
2 m.- AMELIA STECZYŃSKA – JASTRZĘBIA
3 m.- GABRIELA HUDYKA – LUBASZOWA GRUPA 4BIKE
4 m. – NINA BIELAK – TUCHÓW

Kategoria: OPEN mężczyźni
1 m. – PAWEŁ WŁODYKA – IKS TARNOBRZEG
2 m. – MIŁOSZ SAWCZAK – ŚWIEBODZIN „PŁOMIEŃ LIMANOWA”
3 m. – JAKUB CHMI8ELOWSKI – USTRZYKI DOLNE „NURT PRZEMYŚL”
4 m. – DAWID SOWA –IKS TARNOBRZEG

Podczas zawodów burmistrz Tuchowa Adam Drogoś wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Tuchowie Ryszardem Wroną wręczyli statuetkę Melaniusz Maciejowi Nalepce za wybitne osiągnięcia sportowe, a tym samym promocję rodzinnego miasta w kraju i za granicą.

Maciej Nalepka – rodowity tuchowianin. Od najmłodszych lat związany ze sportem, wielokrotny reprezentant Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych oraz wielokrotny mistrz Polski we wszystkich kategoriach (singiel, debel i drużynowo). Jest wielokrotnym medalistą turniejów międzynarodowych, zaliczanych do rankingu światowego: brązowy medalista mistrzostw Europy we włoskim Lignano (2013) i duńskim Vejle (2015), srebrny medalista mistrzostw świata w Pekinie (2014). 1 stycznia 2016 r. zakwalifikował się do Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro – jako pierwszy tuchowianin w historii. Jest zrzeszony w Klubie IKS „Jezioro” Tarnobrzeg, dla którego zdobył już łącznie kilkadziesiąt medali, z czego ponad 20 na mistrzostwach Polski. Pod koniec 2017 r. brał udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, gdzie wywalczył 2 złote medale i okazał się bezkonkurencyjny w grze pojedynczej i deblowej – tym samym zdobył dwa tytuły mistrza Polski. Jest więc Maciej Nalepka mistrzem na światowym poziomie w swojej dziedzinie, docenionym w Polsce i na świecie.

Dziękuję władzom Tuchowa na czele z burmistrzem Adamem Drogosiem, Andrzejowi Gniewko za wypożyczenie stołów, Markowi Srebro dyrektorowi hali MOSiR w Tuchowie, strażakom i przyjaciołom z OSP Meszna Opacka za dwudniową pomoc, wsparcie, dobre rady, Arkadiuszowi Stecowi za pracę z kamerą, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie Józefowi Wzorkowi oraz kucharzowi Dawidowi Filarowi. Szczególne podziękowania dla sponsorów: Bożeny Waldowskiej AGA SPORT z Gliwic, Dawida Piórkowskiego oraz firmy ARKAS Centrum BHP Paweł Salamon, Urzędu Miejskiego w Tuchowie oraz dyrekcji MOSiR. Słowa podziękowania kieruję także na ręce prezesa IKS TARNOBRZEG Rajmunda Zięby za tak liczną obecność zawodników. Dziękuję członkom Akademii Tenisa Stołowego W. B. M. KRUPA, grupie kolarzy FourBIKE, a tym których nie wymieniałem, dziękuję najbardziej.

Wacław Krupa
Akademia Tenisa Stołowego W. B. M. KRUPA

Skip to content