Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Tuchowski Festiwal Podróżników

Pomimo gęsto padającego śniegu z deszczem i zamarzniętych dróg dojazdowych, festiwal odniósł niebywały sukces. Łącznie w imprezie uczestniczyło około 250 osób. Prelekcje wypadły niezwykle interesująco, a stoiska podróżnicze oraz promocyjne z regionu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Po przywitaniu przybyłych gości oraz przekazaniu specjalnej bombki z podpisami podróżników, zaprezentował się pierwszy z prelegentów – Albin Marciniak z Klubu Podróżników „Śródziemie” z Krakowa (www.klubpodroznikow.com). Przedstawił nam najpiękniejsze polskie podziemia. Pojawiły się sztolnie, bunkry, podziemia zamków i innych ciekawych obiektów znajdujących się w naszym kraju.
Następnie widzowie mogli skorzystać z przerwy. Część z nich (a w szczególności grupa dzieci i młodzieży) miała okazję uczestniczyć w konkursach z nagrodami. Inni licznie otoczyli stoiska, gdzie podróżnicy odpowiadali cierpliwie na każde zadane pytanie i chętnie robili sobie zdjęcia z fanami.

Po przerwie zaprezentował się Marek Podraza, autor bloga internetowego www.wczterystronyswiata.blogspot.com. Zaprezentował on publiczności wyjazd do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc na świecie – Malediwów. W dodatku bez pomocy drogiego biura podróży! Marek opowiedział także w jaki sposób podróżować po świecie za bardzo małe pieniądze.

To jednak nie był koniec ciekawych atrakcji. Nagle w czasie przeprowadzania konkursu z nagrodą w postaci 2 podwójnych biletów na „Gwiezdne Wojny” oraz na balet („Dziadek do orzechów”), widzowie usłyszeli z głośników słynny motyw muzyczny z filmu „Gwiezdne Wojny”. Prowadzący nerwowo zaczął się dopytywać techników, obsługujących imprezę, co się dzieje. W pewnym momencie na salę wszedł sam Lord Vader i zamroził prezentera. Wziął również bilety i wylosował wygranych. Po tym wydarzeniu widzowie mogli ponownie podejść do stoisk i spróbować swoich sił w konkursach.

Ostatnim z występujących był Michał Pater z „Autostopem na koniec świata” (https://www.facebook.com/autostopemnakoniecswiata/). Opowiedział on wszystkim jak zostać freelancerem, jak należy się przygotowywać do podróży oraz w jaki sposób przeżyć po kilkumiesięcznej wyprawie. Pokazał również najciekawsze wydarzenia z wypraw do Rosji oraz krajów byłego Związku Radzieckiego. Występ obfitował w wiele zabawnych sytuacji jakie spotkały prowadzącego w czasie wyjazdów.

Na koniec podziękowano wszystkim patronom honorowym, medialnym oraz sponsorom. Widzowie mieli również ostatnią okazję, aby porozmawiać z prelegentami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Miejmy nadzieję, że Tuchowski Festiwal Podróżników na stałe wpisze się do kalendarza tuchowskich imprez, a każda kolejna edycja będzie jeszcze ciekawsza. Do zobaczenia za rok!

Jakub Nowak – prezes Stowarzyszenia „My Pogórzanie”

fot. Jakub Nowak, Piotr Zięba, Stanisław Podraza, Wiktor Chrzanowski

Organizatorzy:
Dom Kultury w Tuchowie – www.dk.tuchow.pl
Stowarzyszenie „My Pogórzanie” – www.mypogorzanie.pl

Partnerzy honorowi:
Gmina Tuchów – www.tuchow.pl
Uniwersytet Rzeszowski – www.ur.edu.pl
Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego – www.urz.pl
Stowarzyszenie „Powietrze Tuchów” – www.powietrzetuchow.pl

Partnerzy medialni:
www.ryglice-okolice.pl
www.pogorza24.pl
Galicyjski Tygodnik Informacyjny „TEMI” – www.temi.pl

Sponsorzy:
Pub Restauracja „Strych”- www.facebook.com/Strych-128571937475367
Winnica Rodziny Steców – www.winnicarodzinystecow.pl

Skip to content