Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Tuchowski Festiwal Podróżników

Stowarzyszenie My Pogórzanie, Dom Kultury w Tuchowie oraz Kino Promień w Tuchowie zapraszają 9 grudnia br. na I Tuchowski Festiwal Podróżników.

Program I Tuchowskiego Festiwalu Podróżników
17:00 – rozpoczęcie festiwalu, przywitanie podróżników i przybyłych gości.

17:15 – 18:00 – Prelekcja Albina Marciniaka, pt. „Polska od spodu”
Albin Marciniak jest fotografikiem, reporterem, dziennikarzem, radiowcem i prezesem Fundacji Klub Podróżników „Śródziemie” z Krakowa. „Polska od spodu”, to podróż po najciekawszych podziemiach naszego kraju, takich jak. np. kompleksy poniemieckie w Górach Sowich, Międzyrzecki Rejon Umocniony, krypty i katakumby oraz wiele innych tego typu miejsc, niekiedy niedostępnych dla turystów.
https://klubpodroznikow.com/

18:15 – 19:00 – Prelekcja Marka Podrazy pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju”
Marek Podraza jest przykładem osoby, która uświadamia nas, że jeżeli chcemy zobaczyć najpiękniejsze miejsca świata, to wcale nie musimy wydawać na nie ogromnych pieniędzy. W czasie swoich wypraw zwiedził 37 krajów. Malediwy. Prelekcja pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju.”, przeniesie nas w miejsce znane nam jedynie z folderów najdroższych biur podróży i pokaże w jaki sposób mogą być one dostępne dla każdego.
https://wczterystrswiata.blogspot.com/

19:00 – 20:00 – przerwa obiadowa. Możliwość oglądnięcia wystaw, pt. „Małopolskim Szlakiem Zamków, Skansenów i Podziemi Turystycznych” Klubu Podróżników „Śródziemie” i „Dzień Dobry z Pasma Brzanki”. Wizyta przy stoiskach podróżników. Pokaz zabytkowej Łady „Żiguli”, która wraz z Michałem Paterem, przejechała kilkadziesiąt tysięcy kilometrów – znad samego Jeziora Bajkał, aż do Polski.

20:00-21:00 – Prelekcja pt. „Rosja i kraje bloku wschodniego autostopem, czyli podróże Michała Patera”
Michał Pater podróżuje autostopem już od kilkunastu lat. Do tej pory, poza krajami europejskimi, odwiedził najbardziej odległe, azjatyckie, rubieże Rosji i krajów byłego związku radzieckiego. Jego kanał „Autostopem na koniec świata” na portalu www.youtube.com odwiedzają regularnie setki tysięcy osób. Zapuszczał się już w takie miejsca jak pustynna Mongolia, Kirgistan, Gruzja czy też rosyjska tajga. Podczas ostatniej, freelancerskiej wyprawy, wraz z Maciejem Barańskim odwiedzili jedne z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie – Przełęcz Diatłowa, „Diabelski cmentarz” oraz okolice upadku meteorytu tunguskiego. A wszystko to autostopem, lub jak się później okazało, również „czołgostopem” i „śmigłostopem”. Podczas prelekcji zobaczymy nie tylko same zdjęcia i usłyszymy opisy autora ale i zobaczymy bardzo ciekawe materiały filmowe z odwiedzanych miejsc.
https://www.facebook.com/autostopemnakoniecswiata/
https://www.youtube.com/channel/UCcnATEeoZj__3e7JvdNWIpA

Skip to content