Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Tuchowski Kiermasz Wielkanocny – wielkie świętowanie na tuchowskim rynku

Takiego kiermaszu jeszcze w Tuchowie nie było! Piękna, słoneczna Niedziela Palmowa na tuchowskim rynku przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Były świąteczne życzenia burmistrza Tuchowa Magdaleny Marszałek, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie Stanisława Obrzuta oraz poseł na Sejm RP Anny Czech.

Barwnie i pięknie prezentowały się stoiska szkół, organizacji, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i osób indywidualnych z gminy Tuchów. Można było wziąć udział w warsztatach wielkanocnych oraz skosztować wielkanocnego żurku, podziwiać rękodzieło i inne świąteczne cudeńka.

Rozstrzygnięto również wielkanocne konkursy na pisankę tradycyjną i współczesną oraz stroik, a wykonane prace zaprezentowane zostały na pokonkursowej wystawie. Nie zabrakło pięknych, okazałych palm, które zostały nagrodzone. Prowadzono także akcję charytatywną, wolontariusze zbierali datki na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie I Tuchowskiego Kiermaszu Wielkanocnego oraz mieszkańcom miasta i gminy za przybycie! Jesteście wspaniali!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kiedy spotkamy się wspólnie na tuchowskim rynku, będzie równie kolorowo i świątecznie.

fot. Wojciech Kras

fot. Dom Kultury w Tuchowie

Skip to content