Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Tuchowskie Kameralia Gitarowe

Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie organizuje nowe wydarzenie promujące młodych instrumentalistów. 13 maja 2017 roku odbędą się „I Tuchowskie Kameralia Gitarowe” – impreza dedykowana zespołom kameralnym od duetu do nonetu, zawierającym w swoim składzie gitarę klasyczną.

W ramach kameraliów odbędzie się konkurs w dwóch kategoriach wiekowych przeznaczony dla zespołów ze szkół muzycznych I stopnia z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. W skład konkursowego jury wejdą uznani pedagodzy i muzycy: mgr Joanna Rudnicka z Gdańska, mgr Grzegorz Skiba z Tychów oraz nauczycielka SM I st. w Tuchowie mgr Katarzyna Wrona.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 10.00 w sali kameralnej im. Agnieszki Kowalik w budynku SM I st. przy ulicy Jana Pawła II 4.

Obok konkursu zaplanowane są warsztaty orkiestry gitarowej, w której wezmą udział wszyscy gitarzyści – uczestnicy konkursu, a także uczniowie tuchowskiej szkoły. W ramach warsztatów uczniowie będą pracować m.in. nad skomponowanym specjalnie na kameralia utworem Mały podstęp autorstwa krakowskiego twórcy Michała Lazara. W trakcie kameraliów odbędzie się także wystawa gitar i akcesoriów firmy Interton Classic z Gdyni.

Podsumowaniem konkursu i warsztatów będzie koncert laureatów oraz występ orkiestry gitarowej pod batutą Katarzyny Wrony, który odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie o godzinie 16.00. Zwieńczeniem imprezy będzie niezwykły koncert zespołu Flamenco Project (sala widowiskowa, godz. 17.00). W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Skiba (gitara), Krzysztof Nowakowski (perkusja) oraz kwartet smyczkowy Sonos Kwartet (Małgorzata Hlawsa, Marta Huget-Skiba, Anna Grzybała i Joanna Urbańska-Mikszta).

Serdecznie zapraszamy na te pełne hiszpańskiej energii zwieńczenie muzycznej soboty, jak również na pozostałe wydarzeniach w ramach „I Tuchowskich Kameraliów Gitarowych”.

Skip to content