Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Bezpieczne Ferie z OSP w Karwodrzy

Już po raz drugi Zarząd OSP w Karwodrzy pod kierownictwem prezesa Jana Kosiby zorganizował aktywny i bezpieczny pierwszy tydzień ferii dla dzieci. Z zajęć skorzystało aż 65 dzieci z Karwodrzy, Trzemesnej i Zabłędzy.

Bezpieczne ferie z OSP to nie tylko zabawa, ale również nauka. Pod okiem aspiranta Michała Mikosa dzieci uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowych działaniach operacyjnych jednostki OSP w Karwodrzy. Odbyła się dyskoteka karnawałowa oraz gry i zabawy muzyczne. Dzieci pod okiem pań z KKK piekły pizzę. Udało się zorganizować przejazdy saniami z panem Kazimierzem Solarzem, za co bardzo mu dziękujemy. Dzieci miały możliwość gry w tenisa stołowego, piłkarzyki, szachy, gry sportowe, zręcznościowe i planszowe.

Dzięki gościnności tuchowskiego Kina Promień dzieci obejrzały bajkę „Gang Wiewióra”, która bardzo się im spodobała. Podsumowaniem całego tygodnia było spotkanie ze sławnym żużlowcem Stanisławem Burzą, byłym wychowankiem Unii Tarnów, a w tym sezonie zawodnikiem i trenerem klubu Wanda Kraków oraz słowackiej drużyny Speedway Club Żarnovica. Zaprezentował on dzieciom swój motor, kombinezony, puchary i złote medale. Opowiedział o swojej międzynarodowej karierze sportowej. Rozdawał także zdjęcia z dedykowanym autografem.

Dziękujemy sponsorom:
– Piekarni Jasikowscy z Tuchowa
– Piekarni Nowak z Ryglic
– Piekarni Więcek z Tuchowa
– Firmie „Korex”
– panu radnemu Markowi Krzemieniowi
– panu Tadeuszowi Hudyce za bezpieczny przewóz dzieci do kina

Dziękujemy paniom ze straży i KKK za pomoc w kuchni i opiekę nad dziećmi. Panu Łukaszowi Włodarzowi dziękujemy za umieszczanie informacji każdego dnia na stronie Karwodrzy, a także za oprawę muzyczną na dyskotece. Pragniemy podziękować rodzicom dowożącym dzieci na zajęcia oraz tak licznej grupie, dzięki której ta akcja się odbyła. Po raz drugi nam się udało.
Do następnych ferii!

Lucyna Piątek

Skip to content