Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Ogólnopolski Zlot Moto Legend PRL – fotorelacja

W dniach 25-26 czerwca w Tuchowie odbywał się II Ogólnopolski Zlot Moto Legend PRL. Organizatorami zlotu byli: Auto Moto Klub Tarnowski, Tuchowski Zespół Moto Legend oraz Dom Kultury w Tuchowie.

W ostatni weekend czerwca w Tuchowie odbył się II Ogólnopolski Zlot Pojazdów wyprodukowanych w Polsce w epoce PRL oraz w dawnych KDL (trabanty, wołgi, łady, dacie itp.), a także wszystkich motocykli z tej epoki.

Program II Zlotu był bardzo interesujący. W pierwszy dzień uczestnicy zebrali się już z samego rana na tuchowskim rynku. Mieszkańcy Tuchowa i regionu mogli podziwiać Warszawy, Syrenki, Trabanty, Wołgi i wiele innych legend PRL-u. W zlocie uczestniczyły również motocykle z tamtej epoki.

O godz. 10:30 Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, wspólnie ze Starostą Tarnowskim Mieczysławem Krasem oficjalnie powitali wszystkich miłośników motoryzacji, przybyłych do Tuchowa.

Po krótkim pokazie, na płycie tuchowskiego rynku uformował się korowód pojazdów z epoki PRL-u, by chwilę później, pod eskortą policjantów udać się w trasę po Pogórzu.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację z pierwszego dnia Zlotu Moto Legend!

Parada pojazdów wyjechała z tuchowskiego rynku trasą przez Dąbrówkę Tuchowską, Lubaszową, Jodłówkę Tuchowską, Olszyny, Ołpiny, Szerzyny by dotrzeć do Ryglic. Tam, na rynku przywitała ich Burmistrz Ryglic Teresa Połoska. Mieszkańcy regionu podziwiali legendarne pojazdy, a uczestnicy zlotu mieli okazję poznać Pogórze, okolice Tuchowa.

Po dłuższym postoju w Ryglicach korowód pojazdów udał się w drogę powrotną do Tuchowa. Około godziny 17:30 wokół rynku oraz ulicami Tuchowa przejechała parada pojazdów.

O godz. 19:00 na scenie ustawionej na rynku w Tuchowie rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy zagrał zespół PAJUJO. Rytmiczne dźwięki muzyki reggae wprawiły zgromadzoną publiczność w pozytywny nastrój. Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki – muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza.


Drugim zespołem jaki wystąpił na tuchowskiej scenie była REDAKCJA. Zespół powstał w 2009 r. Grupa łącząca punk rocka z reggae i punk jazzem, nagrała dwa single, występowała na największych polskich festiwalach rockowych. Darek Dusza – założyciel zespołu REDAKCJA (gitara) współpracuje i gra na gitarze z SHAKIN DUDI – pisząc do niego większość tekstów (Au sza la la la, Och, Ziuta, Zastanów się co robisz, Goście idą … ), pisał również teksty dla zespołu DŻEM (Jak malowany ptak, Dzikość mego serca, Zapal świeczkę).

Na zakończenie pierwszego dnia w tuchowskim amfiteatrze odbyła się dyskoteka retro.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację z pierwszego dnia Zlotu Moto Legend!

Drugi dzień II Ogólnopolskiego Zlotu Moto Legend rozpoczął się Mszą św. w Bazylice Mniejszej w Tuchowie. Uczestnicy zlotu uformowali samochodowy orszak i udali się do tuchowskiego sanktuarium. Po Mszy św. nastąpiła parada pojazdów ulicami miasta. Kilka minut po godzinie 13. wszystkie pojazdy znajdowały się już na płycie tuchowskiego rynku.

Licznie przybyli mieszkańcy Tuchowa i regionu podziwiali pojazdy, rozmawiali z ich właścicielami, wymieniali się wspomnieniami i anegdotami.

Drugi dzień zlotu obfitował w wiele atrakcji rodem z PRL-u. Były pokazy sprzętu gospodarstwa domowego z minionej epoki, tuchowska młodzież prezentowała ubiory z lat 70. i 80., odbyło się wiele konkursów i pokazów.

Po godz. 16:00 odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród właścicielom moto legend.

Organizatorami zlotu byli: Auto Moto Klub Tarnowski, Tuchowski Zespół Moto Legend oraz Dom Kultury w Tuchowie.
Zespół koordynujący: Jerzy Odroniec, Justyna Jaworska Lipka, Mirosław Wojtanowicz, Waldemar Dusza, Tomasz Drogoś.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację z pierwszego dnia Zlotu Moto Legend!
fot. Wiktor Chrzanowski, Maciek Maziarka

Patronat: BURMISTRZ TUCHOWA I BURMISTRZ RYGLIC