Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Tuchowskie Kameralia Gitarowe

Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie serdecznie zaprasza na drugą edycję Tuchowskich Kameraliów Gitarowych, które odbędą się 12 maja 2018 roku.

Trzonem Kameraliów będzie konkurs w dwóch kategoriach wiekowych przeznaczony dla zespołów ze szkół muzycznych I stopnia z rejonu południowej Polski. W skład konkursowego jury wejdą: Mirosław Franczak z Tychów, Łukasz Szlagowski z Sopotu oraz nauczycielka SM I st. w Tuchowie Barbara Gładysz-Wszołek. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9:00 w sali kameralnej im. Agnieszki Kowalik w budynku SM I st. przy ulicy Jana Pawła II 4.

Obok konkursu zaplanowane są warsztaty obycia scenicznego, w których wezmą udział wszyscy uczestnicy konkursu, a także uczniowie tuchowskiej szkoły. Warsztaty poprowadzi aktorka i gitarzystka Anna Siek związana m.in. z krakowskimi teatrami Sztuka na wynos oraz Teatr STU.

O godzinie 17.30 w Domu Kultury w Tuchowie będzie miało miejsce podsumowanie Kameraliów – wieczorny koncert, podczas którego obok laureatów konkursu wystąpi młody zespół z Jarosławia – Felice Guitar Quartet. W skład kwartetu wchodzi czwórka utalentowanych gitarzystów: Dorota Perczyńska, Natalia Kornatka, Olga Hala oraz Kacper Kardasiński. Na koncie zespołu znajduje się wiele nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, a wśród nich należy podkreślić I nagrodę w International Ensemble Competition w Fullerton w USA w kategorii Small Ensemble Youth Division, którą zespół zdobył w zeszłym roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Tuchowskich Kameraliach Gitarowych, a w szczególności do wysłuchania pełnego młodzieńczej energii koncertu zespołu Felice Guitar Quartet!

Skip to content