Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Impreza maSOWA – relacja

W piątek 2 marca, w tuchowskim domu kultury odbyła się II Impreza maSOWA. Tuchówka, bo tak ma na imię tuchowska sowa, zaprosiła wszystkich swoich sympatyków na świętowanie jej drugich urodzin.
W programie imprezy maSOWEJ znalazło się wiele atrakcji. Imprezę rozpoczęła projekcja filmu „Polskie sowy”, który powstał przy Forum Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Następnie wręczono nagrody za ilustracje do powstającego II tomu „Wędrówek z Tuchówką”. Organizatorzy otrzymali aż 160 prac plastycznych.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu na pieczęć sowy Tuchówki, przybyli goście mogli obejrzeć miniaturę teatralną o tuchowskim kinie 3D w reżyserii Andrzeja Jagody. Scenariusz do miniatury napisały: Elżbieta Moździerz, Paulina Poręba.

Po krótkiej inscenizacji przyszedł czas na wybór pieczęci sowy Tuchówki. Organizatorzy dokonali preselekcji zgłoszonych prac, wybierając spośród 35 prac dwie, które zostały poddane pod głosowanie publiczności. Głosowanie wyłoniło zwycięską pieczęć autorstwa Jakuba Rogozińskiego z ZS Gimnazjum Publicznego w Tuchowie (zdjęcie obok).

Występ pary tanecznej Anny Siwek i Kamila Kuroczko (klasa A w tańcach standardowych i Latino) poprzedziła recytacja fragmentu II części powstającej książki o wędrówkach sowy Tuchówki, której autorem jest Józef Kozioł. Para taneczna zaprezentowała wspaniały pokaz tańców latynoamerykańskich.

Finałem II imprezy maSOWEJ był koncert zespołu PORA WIATRU, który przeniósł zgromadzoną publiczność w świat muzyki country, bluesa i rock’n’rolla.

Sukcesem zakończyła się również akcja „Marzycielska poczta”. W obu tuchowskich przedszkolach dzieci pisały listy do chorych rówieśników. Również podczas imprezy wiele osób włączyło się do akcji. Akcję koordynowała Marcelina Szych.

Podczas imprezy rozlosowano również nagrody niespodzianki przygotowane przez Dom Kultury w Tuchowie oraz park linowy Szara Sowa w Zawadzie.

Imprezie przez cały czas towarzyszyła postać sowy. Kostium sowy przygotowała Małgorzata Biel z Zakliczyna.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z II imprezy maSOWEJ!
fot. Maciej Maziarka


autor: Wiktor Sajdak

Organizatorzy: Elżbieta Moździerz oraz Dom Kultury w Tuchowie serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i realizację tego wydarzenia.

Skip to content