Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Terminarz Tuchovii

Już w najbliższą niedzielę po dwumiesięcznej przerwie rusza kolejny sezon rozgrywkowy w IV lidze małopolskiej (grupa wschodnia). Po emocjach EURO 2012 i kończącej się powoli olimpiady w Londynie, czas na emocje na lokalnym podwórku.

Podobnie jak w zeszłym sezonie do faworytów ligi powinna należeć drużyna Tuchovii. Nie trudno domyślić się, że do tuzów w tej lidze zaliczyć trzeba także drużynę Wolanii Wola Rzędzińska, rezerwy Sandecji Nowy Sącz oraz drużynę z Tymbarku. Między tą czwórką powinna rozstrzygnąć się kwestia awansu do III ligi, gdyż ciężko zaliczyć do poważnych kandydatur deklarację drużyn Barciczanki i beniaminka z Poronina o włączenie się do gry o awans. W tym sezonie liga będzie liczyć szesnaście drużyn, brak w niej spadkowiczów, a mamy czterech beniaminków. Oprócz wymienionej ekipy z Poronina są to: KS Zakopane, Olimpia Wojnicz i Jadowniczanka Jadowniki, z którą drużyna Tuchovii zainauguruje sezon.

W czasie przygotowań do rundy jesiennej Tuchovia rozegrała kilka sparingów oto wyniki:
Tuchovia – Victoria Koszyce Małe 2-2
Tuchovia – Orzeł Dębno 3-4
Tuchovia – Wolania Wola Rzędzińska 6-3
Łosoś Łososina Dolna – Tuchovia 3-1
Tuchovia – Ciężkowianka Ciężkowice 3-2
Glinik Gorlice – Tuchovia 4-1
Tuchovia – Polan Żabno 1-2

Jak widać wyniki tych potyczek nie zachwycają, ale jak już nie raz pokazała historia granie sparingów, a gra w lidze to zupełnie inna para kaloszy. Na koniec jeszcze słów kilka o zmianach kadrowych, których tak naprawdę prawie nie ma. Wiek młodzieżowca skończyli Mleczko i Barwacz i tych rejonach odbywały się największe poszukiwania. Na jesieni z nowych twarzy na pewno zobaczymy na boisku wychowanka Tuchovii Daniela Rąpałę, wszystko wskazuje też na grę w naszych barwach Kamila Kawy z Bobrovii oraz Bartłomieja Halagardy z Unii Tarnów. Wszyscy trzej to młodzieżowcy. Czwartym do brydża jest Arkadiusz Dobrowolski, który powraca do gry po kilku latach spędzonych zagranicą. Cieszy fakt, że nikt nie odszedł z drużyny. Teraz pozostaję tylko życzyć zawodnikom zdrowia i samych zwycięstw. Zapraszamy serdecznie na nowy sezon 2012/2013! (GREGOR)

Terminarz

Skip to content