Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IV edycja PALS przeszła do historii

5 kwietnia w hali sportowej CKZiU w Tuchowie odbył się IV turniej finałowy Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Jego organizatorem po raz kolejny był UKS LIDER Tuchów. Turniej był zwieńczeniem rozgrywek ligowych, w których brały udział reprezentacje 5 gmin z powiatu tarnowskiego (UKS LIDER MOSiR Tuchów, LO Gromnik, GAS Rozwój Szerzyny, MKS Ryglice, Gwiazdy Pogórze Ciężkowice, MKS Gromnik).

Te ciekawe, wywołujące wiele emocji oraz skupiające coraz większą rzeszę sympatyków spotkania, zorganizowane pod patronatem TKKF w Ciężkowicach, już na stałe wtopiły się w „sportowy krajobraz” Pogórza Ciężkowickiego. Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki Kobiet – w opinii uczestników zmagań – okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pozwala rozwijać pasje i zainteresowania w sposób zorganizowany. Rozgrywki prowadzone były od listopada 2016 r. Po pięciu miesiącach zmagań i rozegraniu 65 meczów wyłoniono zwycięzców i rozdano pamiątkowe nagrody. Na uwagę zasługuje coraz wyższy poziom sportowy oraz organizacyjny rozgrywek. Zgodnie z ich formułą po rundzie zasadniczej wszystkie zespoły spotkały się na turnieju finałowym, w którym każda drużyna grała jeden set z przeciwniczkami; dodatkowo premiowany on był punktem doliczonym do wcześniejszego dorobku. Turniej w Tuchowie był bardzo ciekawy i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. W wielu akcjach zawodniczki pokazały dużą determinację i wolę zwycięstwa. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem kilku niespodzianek, w których faworytki musiały uznać wyższość swych młodszych koleżanek. Zwycięzcą turnieju oraz całych rozgrywek został – zgodnie z oczekiwaniami – zespół GAS Rozwój Szerzyny. Ta drużyna zdobywała swoje doświadczenie w ubiegłym sezonie w III lidze małopolskich rozgrywek piłki siatkowej.

Zawodniczki z Tuchowa w turnieju finałowym zajęły III miejsce, a w całych rozgrywkach uplasowały się tuż za podium, przegrawszy walkę o medal w ostatnim meczu ligowym z doświadczonym zespołem LO Gromnik. Drużyna z Tuchowa to jeden z najmłodszych zespołów w lidze; zdecydowana większość zawodniczek to młodziczki i kadetki. Dziewczęta z każdym kolejnym sezonem prezentują coraz większe umiejętności siatkarskie, co dobrze rokuje na przyszłość.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1. GAS Rozwój Szerzyny
2. LO Gromnik
3. UKS LIDER MOSiR Tuchów
4. MKS Ryglice
5. Gwiazdy Pogórze Ciężkowice
6. MKS Gromnik

TABELA KOŃCOWA LIGI PALS
1. GAS Rozwój Szerzyny
2. Gwiazdy Pogórze Ciężkowice
3. LO Gromnik
4. UKS LIDER MOSiR Tuchów
5. MKS Ryglice
6. MKS Gromnik

Za najlepszą zawodniczkę IV edycji PALS została uznana Natalia Sokulska (GAS Rozwój Szerzyny).

Duże słowa uznania należą się także opiekunom zespołów, którzy przygotowali drużyny i dbali o prawidłowy przebieg rozgrywek:
* Maciejowi Żyrkowskiemu – GAS Rozwój Szerzyny,
* Sławomirowi Waśkowi – UKS Lider MOSiR Tuchów,
* Elżbiecie Lebryk – MKS Ryglice,
* Magdalenie Pater – Gwiazdy Pogórze Ciężkowice,
* Markowi Dziubanowi – LO Gromnik,
* Kindze Zagórskiej – MKS Gromnik.

Organizator turnieju, UKS Lider Tuchów, składa podziękowanie:
sędziom zawodów: Sebastianowi Saradowi, Wiktorowi Przybyle, Wiktorowi Wątrobie,
partnerom, wolontariuszom, sympatykom oraz kibicom za wsparcie i życzliwość.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za sportową postawę podczas całych rozgrywek.

organizator turnieju – Sławomir Wasiek
koordynator rozgrywek – Marek Dziuban

Skip to content