Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IX OTTT o Puchar Burmistrza Tuchowa

W niedzielę 21 stycznia br. ponad 160 par tanecznych z całej Polski wzięło udział w IV Ogólnopolskich Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Tancerze rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, klasach i stylach. Widzowie obejrzeli kilkanaście godzin pokazu umiejętności tanecznych – było to niezwykłe i piękne widowisko.

Pary taneczne oceniało siedmiu sędziów: Dariusz Dragan z Krakowa, Agnieszka i Andrzej Gąsiorowscy z Krakowa, Anna Bocian ze Świdnika, Wojciech Wolinowski z Rybnika, Dominika Leszczyńska z Gliwic oraz Gabriel Skiba z Tarnowa.

Przyznane punkty zliczała komisja złożona z trzech sędziów skrutinerów: Mieczysław Kowalski z Krosna, Artur Drąg z Krakowa, Marta Błach z Krakowa. Oprawę muzyczną zapewnił Dariusz Ćwik. Rolę kierownika artystycznego pełnił Maciej Berger, zaś turniej poprowadził Adam Berkowicz.

W imieniu organizatorów puchary, medale i dyplomy na poszczególnych blokach tanecznych wręczali: burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Ryszard Wrona, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie Janusz Kowalski oraz dyrektor MOSiR Marek Srebro.

Imprezą towarzyszącą turniejowi było V Tuchowskie Show Młodych Talentów pod patronatem burmistrza Tuchowa. Na parkiecie swoje umiejętności taneczne zaprezentowało ponad 25 par tanecznych, w dwóch kategoriach wiekowych: 8-9 lat oraz powyżej 10 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, złote medale oraz upominki. Turniej uatrakcyjniły również występy: trzech grup zespołu VOICE z Domu Kultury w Tuchowie prowadzonych przez Pawła Potępę, które zaprezentowały się w tańcach współczesnych; pary tanecznej Przemysława Rusina i Weroniki Stankowskiej („A” 16-18 lat) z klubu Klasa Tarnów; dwóch grup ze Studia Baletu i Tańca w Tuchowie pod kierunkiem Łucji Wróbel.

Organizatorem turnieju był Dom Kultury w Tuchowie we współpracy z MOSiR w Tuchowie. Do organizacji turnieju włączyli się członkowie obecnej i byłej Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów, którym składamy serdeczne podziękowanie za pomoc. Serdecznie dziękujemy również młodzieży z tuchowskich szkół oraz wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji i przeprowadzeniu turnieju!

Kliknij, aby zapoznać się z wynikami OTTT.

Skip to content