Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kacper Wawrzyniak – motocrossowiec z Tuchowa

Kacper Wawrzyniak, tuchowianin, uczeń trzeciej klasy Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T.Tertila w Tarnowie w zawodzie technik mechanik. Jest zawodnikiem motocrossu i startuje w zawodach na terenie całej Polski z ramienia klubu „TMC Tarnów Motocross”.

Przygodę z motocyklami rozpoczął w wieku ośmiu lat, początkowo tylko dla zabawy. Zamiłowaniem do tego typu sportu zaraził go jego tata Marcin, który od zawsze pasjonował się sportami motorowymi i brał w nich czynny udział zaliczając m.in. trzy sezony w szkółce żużlowej „Startu Gniezno” w latach 1991-94.

Przed sezonem 2013 Kacper postanowił zająć się motocrossem na poważnie. W trakcie sezonów 2013, 2014 oraz 2015 podnosił poziom swoich umiejętności i doświadczenia startując w Mistrzostwach strefy Polski południowej w klasie MX2 Junior. W sezonie 2013 zajmował miejsca od 10 do 15, w sezonie 2014 od 5 do 12, a w sezonie 2015 od 6 do 9 (niestety z powodów kontuzji i awarii sprzętu nie ukończył w pełni żadnego z tych sezonów).

W sezonie 2016 podjął decyzję o starcie w Międzynarodowych mistrzostwach Polski, także w klasie MX2 Junior, w których chciał wystartować w jak największej ilości rund spośród sześciu zaplanowanych na ten sezon. Udało mu się wystartować w trzech z nich, w których zajął pozycje w okolicach 11-12 miejsca na 30 zawodników. Startował także w Mistrzostwach strefy Polski południowej, w których po 6 rundach na torach w Dąbrowie Górniczej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Czerwionce-Leszczynach, Osielcu, Kowali oraz Dębskiej Woli zajął ostatecznie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Za swój największy sukces Kacper uważa start w pierwszych w Polsce zawodach supercross w łódzkiej „Atlas Arenie” przed kilkutysięczną publicznością. Na zawodach, które odbyły się w październiku tego roku zajął 11 miejsce.

W zdobywaniu swoich osiągnięć i rozwijaniu pasji motocrossowej Kacprowi pomagają głównie rodzice oraz sponsorzy: „Karmot Motocykle” „D.H. Solo Janusz Nowak” „D.H. Trójka”. Firma „Maciej Stec Technika Motocyklowa” poza sponsoringiem dodatkowo zajmuje się serwisem zawieszenia motocykla Kacpra. Silnikami oraz przygotowaniem motocykli do zawodów zajmuje się sam.

O tym, że Kacper do sportu motocrossowego podchodzi bardzo poważnie świadczą nie tylko godziny spędzone na motocyklu podczas zawodów i treningów, w warsztacie przy naprawie motocykla, ale również długotrwałe treningi na siłowni, specjalnie dobrana dieta oraz jazda na rowerze. Obecnie Kacper przygotowuje się intensywnie do sezonu 2017, w którym będzie startował w klasie MX2 jako senior, a także ma w planach starty za granicą m.in. w Czechach.

Niestety od ilości startów w profesjonalnych zawodach oraz odpowiedniego przygotowania sprzętu zależą nakłady finansowe, które niejednokrotnie są barierą dla dalszego rozwoju i zdobywania sukcesów. Dlatego w imieniu Kacpra Wawrzyniaka zapraszamy do współpracy osoby prywatne oraz firmy, które mogłyby wspomóc młodego sportowca w dalszym rozwoju.

Kontakt mailowy: mxteamwawrzyniak@gmail.com

Skip to content