Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kasia Kowalska w tuchowskim amfiteatrze akustycznie

Uwielbiam grać koncerty. Kiedyś od nich stroniłam. Do dziś mnie to stresuje, ale jednak potrafię się już zatracić i zapomnieć, że jestem przed ludźmi. Mam te swoje dźwięki. Mogą być dziwne, mocne, za mocne, za głośne, ale są moje. Czuję się, dzięki nim w swoim – innym wymiarze. Tak o wykonywaniu swojej muzyki na żywo mówi Kasia Kowalska.

Ponieważ podczas minionego weekendu nawałnica z gwałtownymi opadami uniemożliwiła występ artystce na scenie 3MAJ SIĘ ZDRÓW w ramach festiwalowej dogrywki można jej będzie posłuchać z programem akustycznym w najbliższą niedzielę 14 maja w tuchowskim amfiteatrze.

Podczas koncertu można się spodziewać najbardziej znanych piosenek z ponad dwudziestoletniej obecności wokalistki i kompozytorki na scenie. – Będzie trochę śmiesznie i trochę smutno, trochę rockowo. Koncerty akustyczne są dla mnie wyjątkowo, ponieważ jest duża intymność między mną a publicznością, nie ma tej ściany dźwięku – mówi Kasia Kowalska w wywiadzie dla Radia RDN Małopolska. Pytana o dbałość o własne zdrowie przyznaje, że w ubiegłym tygodniu przechodziła cykl badań profilaktycznych. – Pilnuję tego dwa razy w roku i myślę, że to jest klucz do tego, żeby utrzymywać się w zdrowiu, mieć lepsze samopoczucie. Zachęcam także do uprawiania sportu – dodaje.

Ostatnie doświadczenia życiowe Kasi Kowalskiej mocno ją odmieniły. Po podróży do Ameryki Południowej mroczna i tajemnicza artystka stała się bardziej otwarta i wyluzowana. Jak powiedziała Annie Matusiak w wywiadzie dla portalu Plejada – tam zobaczyłam, jak bardzo my ludzie zaburzyliśmy harmonię i energię. Ta podróż pozwoliła naprawdę odpowiedzieć sobie na pytania: kim jestem i co chcę zrobić w życiu, czy jestem ze sobą szczęśliwa, jakie ma być moje życie?

Kasia Kowalska od debiutu w 1994 r. wydała 8 płyt i wylansowała wiele przebojów. Były wśród nich takie utwory jak: „Jak rzecz”, „A to co mam”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Nobody”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Antidotum” czy „To co dobre”. Prócz największym przebojów w Tuchowie nie zabraknie także nowego repertuaru. Ostatni singiel artystki „Aya” jest zapowiedzią kolejnego albumu. Utwór to owoc współpracy z Markiem Dziedzicem – współautorem muzyki i producentem singla. Sama Kasia napisała tekst i współkomponowała „Ayę”. Jest ona również odpowiedzialna za reżyserię klipu do tego utworu.

Początek tuchowskiego koncertu w ramach dogrywki 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL o godz. 20:00.

Skip to content