Kolejne medale tuchowskich judoków

W sobotę 17 listopada w Gdańsku rozegrano cykliczny turniej International Judo League. Z powodzeniem uczestniczyły w nim pod opieką swoich rodziców siostry bliźniaczki Natasza i Nina Potok. W kategorii wiekowej U-13 złoty medal wywalczyła Nina, a brązowy Natasza.

W kategorii U-15 walcząc z zawodniczkami starszymi od siebie o dwa lata zajęły 1 i 2 miejsce. Tym razem złoto dla Nataszy, a srebro dla Niny.

Po rozegraniu zawodów League w Krakowie, Bytomiu, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Gdańsku ranking kategorii U-13 International Judo League przedstawia się następująco:
1m. Nina Potok – MOSiR Tuchów 93,5 pkt.
2m. Nela Domachowska – Feniks Bytom 92 pkt.
3m. Natasza Potok – MOSiR Tuchów 87,5 pkt.
4m. Zuzanna Świtek – Panda Warszawa 82,5 pkt.
5m. Aleksandra Sieńkowska – ASW Judo Jasło 81,5 pkt.

Ostatni tegoroczny turniej International Judo League odbędzie się w Opolu.
Życzymy udanego startu bliźniaczkom Ninie i Nataszy.

W Jedliczach 15 tuchowskich judoków uczestniczyło w XVII Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zawodach startowało 284 zawodników z 6 państw reprezentujących 25 klubów. Podopieczni trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wywalczyli 10 medali.
Złoty – Tomasz Dziga (42kg)
Srebrne – Aleksandra Srebro (26kg), Jakub Nakielny(39kg), Justyna Burza (2 medale w kat. 42 kg i 45 kg), Jan Dziga (51 kg)
Brązowe – Hubert Starzyk (73 kg), Kamil Sterkowicz (+51kg), Hubert Gut (30kg), Zuzanna Gawron(33kg)