Kolejne medale tuchowskich judoków w nowym sezonie startowym

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie w zawodach, judocy uczestniczyli w turniejach w Bytomiu i Wolbromiu. 16 września 2018 r. Bytom gościł najlepszych zawodników regionu IV (woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie) ubiegających się o kwalifikacje do mistrzostwa Polski młodzików, które odbędą się w dniach 20 – 21 października w Rybniku.

Z dwójki zawodników trenera Marka Srebro, Filip Wantuch w kategorii do 50 kg wywalczył srebrny medal uzyskując wspomnianą kwalifikację do mistrzostw Polski. Drugi zawodnik Hubert Starzyk znalazł się poza podium, ale jest pierwszym zawodnikiem rezerwowym w kategorii do 73 kg.

22 września 2018 r. w Wolbromiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski – Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów z udziałem zawodników z Węgier, Słowacji i Rumunii.
W kategorii młodzików Filip Wantuch był drugi (50 kg), a Hubert Starzyk trzeci (73 kg)
W kategorii juniorów młodszych Karol Knapik był drugi (60 kg), Karina Damian zajęła również drugie miejsce do 70 kg, Filip Wantuch zajął pierwsze do 50 kg, a Rafał Schabowski trzecie +90 kg.
W kategorii juniorów Rafał Schabowki zajął pierwsze miejsce w kategorii +100 kg. Karina Damian zajęła drugie miejsce (70 kg), również Karol Knapik uplasował się w kategorii 60 kg na drugim miejscu.

23 września 2018 r. również w Wolbromiu walczyli najmłodsi judocy zajmując następujące lokaty:
Pierwsze miejsca: Zuzanna Gawron (35 kg), Tomasz Dziga (42 kg), Ewelina Burza (32 kg).
Trzecie lokaty wywalczyli: Hubert Gut (30 kg), Jakub Nakielny (36 kg) i Justyna Burza (40 kg).

Gratulacje dla zawodników i trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta.