Kolejny duży turniej judo za nami

W dniu 02.10.2021 roku w Wieliczce odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci, w którym udział wzięło 518 zawodników z 39 polskich i zagranicznych  klubów. Zawodnicy  MOSiR Tuchów wywalczyli 6 medali (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe). Na najwyższym podium stanął Tomasz Dziga w kategorii wagowej do 60 kg, zwyciężając kolejno Litewkę (Wisła Kraków), Rojewskiego (MKS Wrocław), Foldvariego (JM Satu Mare), w walce finałowej pokonał Banysia (UKS Wolbrom).

Srebrne medale wywalczyli Nina Potok (48 kg) i Jakub Nakielny (50 kg), a brązowe Zuzanna Gawron (44 kg), Natasza Potok (48 kg) i Hubert Chrupek (65kg).

Trenerami medalistów są Marek Srebro i Krzysztof Gut. W punktacji klubowej w kategorii wiekowej U-14 MOSiR Tuchów uplasował się na wysokim  5 miejscu.