Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koniec rundy jesiennej na niższych szczeblach

Po podsumowaniu rozgrywek IV ligowych pora na niższe klasy rozgrywkowe. Najwyżej po Tuchovii swoje rozgrywki prowadzi drużyna KS Burzyn (Klasa A). Pozostałe drużyny: Biała Lubaszowa, Alfa Siedliska, LKKS Karwodrza oraz Huragan Buchcice biorą udział w rozgrywkach Klasy B.

KS Burzyn w rozgrywkach Klasy A w 13 spotkaniach zdobył 11 punktów co ostatecznie dało 11 miejsce w tabeli. Drużyna ta wygrała 3 spotkania a 2 zremisowała. Bez wątpienia drużyna z Burzyna przechodzi mały kryzys po ponad 10 latach rozgrywek w tej klasie. Bilans bramek 18-44 także to potwierdza. Jednak przed tą drużyną kolejne 13 meczów, w których potrzeba woli walki, aby ostatecznie zająć bezpieczną lokatę w tabeli.
W rozgrywkach Klasy B najlepiej radzą sobie drużyny Alfy Siedliska i Huraganu Buchcice choć w walce o awans może także liczyć się zespół Białej Lubaszowa. Drużyna z Siedlisk po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce i gdyby nie 2 „wpadki” ze słabszymi rywalami to pozycja wyjściowa przed rundą wiosenną byłaby komfortowa. Alfa Siedliska zdobyła 39 bramek a straciła 21. Na 12 spotkań – 9 to zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki. Huragan Buchcice traci do lidera 4 punkty (bilans bramek 41-18), a Biała Lubaszowa 8 punktów (bilans bramek 30-22). Czy po kilku latach walki o awans do Klasy A w końcu uda się ten wyczyn siedliszczanom?

Skip to content