Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Krzysztof „DIABLO” Włodarczyk w Tuchowie

Mistrz Świata Krzysztof „DIABLO” Włodarczyk gościł w gminie Tuchów, a dokładniej w Jodłówce Tuchowskiej. Powodem, dla którego przybył to nauka o bezpieczeństwie przez sport i zabawę.

Małopolscy policjanci i pięściarze z grupy KnockOut Bullit Promotions spotkali się z młodzieżą w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2009. Profilaktyka w aktywnym spędzaniu czasu w okresie wakacyjnym oraz bezpieczne zachowania w trakcie roku szkolnego były tematem rozmów edukacyjnych policjantów oraz polskich sportowców zawodowego boksu.

Głównym mottem spotkania była tematyka sportu jako alternatywy dla uzależnień i forma własnej, kreatywnej samorealizacji. „Diablo” Włodarczyk zachęcał zgromadzoną w ośrodku wypoczynkowym młodzież do aktywnego spędzania czasu i rozwijania wrodzonych umiejętności i predyspozycji w kierunku określonej dyscypliny sportowej. Dwukrotny Mistrz Polski Juniorów, dwukrotny Młodzieżowy Mistrz Polski, były czempion wagi junior ciężkiej federacji IBF, aktualny pretendent do tytułu federacji WBC, zdobywca wielu tytułów (w tym IBF Inter-Continental, WBC World Youth, WBC Fecarbox) – jako autorytet w sporcie dla młodego pokolenia – z zapałem odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Mówił o swoich największych sukcesach i porażkach na ringu podkreślając, że sport pomógł mu przezwyciężyć słabości oraz rozwijać się w życiu zawodowym i osobistym.

Na temat sposobów unikania zagrożeń i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji wypowiadali się policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze małopolskiej Policji opowiadali młodzieży w jaki sposób przeciwdziałać aktom agresji i przemocy wśród nieletnich oraz bezpiecznie spędzać czas w szkole i środowisku rówieśników. Dzieci miały możliwość w praktyce sprawdzić swoją wiedzę z przepisów o ruchu drogowym i umiejętności na torze Miasteczka Ruchu Drogowego, specjalnie sprowadzonego na tę okazję. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki (czapeczki, koszulki, odblaski i słodycze).

W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z rodzin ubogich, często patologicznych z okolic Gorlic, Zakopanego, Biecza i Nowego Sącza. Wśród 102 osób przebywających w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej, w powiecie tarnowskim była grupa dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat. Turnusy wakacyjne są bezpłatne, a organizatorzy traktują kolonie nie tylko jako doraźną pomoc skierowaną do dzieci, ale również profilaktykę w zakresie kształcenia właściwych postaw prospołecznych. Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej jest placówką, która wspiera fizyczny i psychiczny rozwój wypoczywającej w niej dzieci i młodzieży oraz wzmacnia ich ogólną kondycję psychofizyczną, poprzez kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wykorzystując naturalne warunki klimatyczne regionu.

Fotorelacja ze spotkania.

Skip to content