Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

LKS Burzyn zdobył III miejsce w konkursie ogólnokrajowym na najlepsze imprezy sportowe LZS 2016!

W dniach 9-10 grudnia 2016 r. w Uniejowie miało miejsce wręczenie nagród w konkursie: „Promowanie aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”.

LKS Burzyn zdobył trzecie miejsce w konkursie – za wydarzenie sportowe 3 Bieg Burzyński i Miniigrzyska Sportowe!

Nagrody odebrali przedstawiciele zarządu klubu: Jarosław Makowiec i Rafał Zaucha oraz przedstawiciel Małopolskiego Zrzeszenia LZS – Kazimierz Gawryał.

Motywem przewodnim miniigrzysk były biegi oraz przygotowanie innej imprezy masowej niż turnieje piłkarskie, które do tej pory dominowały w programie sportowym gminy. Głównym wydarzeniem imprezy był 3 Bieg Burzyński oraz inne konkurencje sprawnościowe wraz z festynem integracyjnym z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na stadionie LKS Burzyn, zielonych terenach przylegających do niego oraz w Domu Kultury w Burzynie.

W konkursie zorganizowanym przez Krajowe Zrzeszenie LZS oraz Ministerstwo Sportu i Rekreacji w 2016 roku zgłoszono 50 projektów z całego kraju!

Dlatego tym bardziej cieszymy się ze zdobycia tak wysokiej lokaty na arenie krajowej przez stowarzyszenie z naszej gminy!

To pokazuje, że warto przyjechać na IV edycję Biegu Burzyńskiego – która już w czerwcu 2017!

Skip to content