Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Łukasz Helizanowicz i Gabriela Hudyka mistrzami Polski w kolarstwie górskim

W dniach 14-16 lipca na warszawskiej Kazoorze odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Tydzień później na tej samej trasie rozegrano finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsi młodzi zawodnicy cross country podzielili między sobą medale mistrzyń i mistrzów Polski w kategorii junior młodszy. Po złoto sięgnął Łukasz Helizanowicz!

Do udziału w zawodach o tytuł mistrza Polski MTB XCO w kategorii junior młodszy stanęło dwadzieścia dziewcząt i czterdziestu chłopców. Wszyscy zawodnicy mogli znaleźć zakwaterowanie w Domu Studenckim Hilton, należącym do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W wyścigu juniorek młodszych z przewagą blisko minuty zwyciężyła Matylda Szczecińska, reprezentująca Warszawski Klub Kolarski. Drugie miejsce i srebrny medal to wynik Gabrieli Hudyki (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”), zaś po brąz sięgnęła Brygida Piersiak (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska).

Tytuł mistrza Polski zdobył Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów), który finiszował z solidną przewagą minuty i dwudziestu trzech sekund przed Wiktorem Wiśniewskim (UKS Dream-Bike Bielawa). Na najniższym stopniu podium stanął Miłosz Ośko (KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów).

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 w kolarstwie górskim – wyniki

Junior młodszy – mistrzostwa Polski MTB XCO 2017
1. Łukasz HELIZANOWICZ (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM TARNÓW) 00:54:28
2. Wiktor WIŚNIEWSKI (UKS DREAM-BIKE BIELAWA) + 00:01:23
3. Miłosz OŚKO (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI) + 00:01:52

Juniorka młodsza – mistrzostwa Polski MTB XCO 2017

1. Matylda SZCZECIŃSKA (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI) 00:54:25
2. Gabriela HUDYKA (UKS GRUPA KOLARSKA ‚FOUR BIKE’) + 00:00:49
3. Brygida PIERSIAK (KLKS ‚AZALIA’ BRZÓZA KRÓLEWSKA) + 00:01:30

Skip to content