Mecz reprezentacji Polski w Tuchowie

20 lutego 2016 r. w hali MOSiR w Tuchowie rozegrano mecz piłkarski reprezentacji Polski „+35” w futsalu z oldboyami Tuchovii. To wspaniałe sportowe wydarzenie zainicjowali selekcjoner reprezentacji Tomasz Porwet oraz dyrektor MOSiR Marek Srebro.

Reprezentacja powstała w czerwcu 1995 r. a oficjalnie została zatwierdzona w lutym 1996 r. przez Komisję Futsalu PZPN. Rozgrywa mecze, bądź turnieje charytatywne w małych miejscowościach
naszego kraju oraz na dużych obiektach wielkich miast polskich i europejskich. Od 2010 r. jest oficjalną drużyną PZPN.

Jak doszło do tego spotkania?
Selekcjoner reprezentacji w rozmowie z Markiem Srebro poinformował o rozgrywaniu przez jego drużynę meczów „Śladami obecności Jana Pawła II”.
Mecz z oldboyami MKS Tuchovia był jubileuszowym 60. meczem rozgrywanym na „Szlaku Papieskim”. Karol Wojtyła jako metropolita krakowski był w Tuchowie trzykrotnie (03.03.1964 r., 20.04.1965 r., 10.07.1966 r.). Dla uczczenia tych wizyt odbył się wspomniany mecz.

Punktualnie o godz. 18:00 zespoły wyprowadzili na parkiet młodzi adepci szkółki piłkarskiej działającej przy MOSiR w Tuchowie „Żacy” i „Orliki”.
Przy akompaniamencie Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa pod batutą Piotra Kucharzyka odśpiewano Hymn Polski oraz fragment ulubionej pieśni religijnej Jana Pawła II „Barka”.

Po powitaniu, prezentacji zawodników i wymianie pamiątek, sędziowie spotkania Łukasz Giemza i Tomasz Pilarski rozpoczęli mecz, w którym ustalony czas gry wynosił 2 x 25 minut z 10 minutową przerwą.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana o czym świadczył wynik do przerwy 1:1, chociaż sytuacji strzeleckich było wiele, zarówno dla gości jak i gospodarzy. W przerwie licznie zgromadzonym kibicom czas umilała Sanktuaryjna Orkiestra, a na parkiecie zaprezentowali się w meczu towarzyskim „Orliki” MOSiR-u Tuchów.

W drugiej części meczu zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy jeszcze czterokrotnie celnie trafili do bramki przeciwnika, przy ich jednym trafieniu. Po końcowym gwizdku sędziów na tablicy świetlnej widniał wynik 5:2 dla Tuchovii.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Reprezentacja Polski:
Tomasz Porwet (kpt.), Robert Formicki, Janusz Pierzchała, Wojciech Kasiński (strzelec 1 bramki), Krzysztof Kwaśniewski, Bogdan Król, Jarosław Kostarczyk (1 bramka), Dariusz Żak, Marek Musiał,Piotr Kaleta.

Oldboye Tuchovii:
Bramkarze – Dawid Żydowski i Józef Wzorek, Bogdan Płachno (kpt.), Krzysztof Różycki (1 bramka), Tomasz Sobyra (1 bramka), Jacek Ropski, Daniel Bartkowski, Sławomir Stec (3 bramki), Krzysztof Sikora, Mariusz Ustjanowski, Zygmunt Gut, Robert Piotrowski, Piotr Kozioł, Jerzy Odroniec, Paweł Jantoń i Władysław Hołda.

Po zakończonym spotkaniu pamiątkowe puchary wręczyli: fundator nagród Maciej Kędzior w towarzystwie burmistrza Tuchowa Adama Drogosia.

Organizatorzy turnieju: burmistrz Tuchowa – Adam Drogoś, dyrektor Domu Kultury – Janusz Kowalski, dyrektor MOSiR – Marek Srebro, serdecznie gratulują wszystkim zawodnikom za wspaniałe
sportowe wydarzenie oraz dziękują tuchowskim sponsorom którymi byli: Tomasz Kłósek i Maciej Kędzior Sp.j „KOSTA”, Regina i Robert Płowieccy – RESTAURACJA PŁOWIECKI, Joanna i Tomasz Drogosiowie – Sklep AUTO MOT, Wiesław Wróbel, Janusz Nowak, Janusz Grzenia – D.H. TRÓJKA, Andrzej Potok – USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE.

Dziękujemy Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej i kapelmistrzowi Piotrowi Kucharzykowi, pracownikom MOSiR oraz wspaniałej tuchowskiej publiczności, która tak licznie przybyła do hali, dopingując naszych piłkarzy.