Medal Kornelii Ciszek

Hala sportowa MOSiR w Rybniku była miejscem rozgrywania dwudniowych (21-22.11.2023) Mistrzostw Polski Młodzików/czek w Judo. W tych najważniejszych zawodach dla  grupy wiekowej rocznik 2009-2010 startowało 428 zawodników z 128 klubów. Tuchowską sekcję reprezentowało 3 zawodników, którzy uzyskali kwalifikację międzywojewódzką do tych zawodów. W pierwszym dniu walczyli Nataniel Sajdak i Kornelia Ciszek.

Natan, po przegranym pierwszym pojedynku, niestety nie zakwalifikował się do repasaży i odpadł z turnieju. Kornelia w wadze do 70 kg, w której startowało 15 zawodniczek stoczyła 4 walki. Po pierwszej przegranej z Mileną Marek (UKS 10 Bydgoszcz), późniejszą triumfatorką tej kategorii wagowej, awansowała do walk repasażowych i kolejno wygrała z Magdaleną Heyke (Wybrzeże Gdańsk) i Wiktorią Wycech (Klub Same Judo). W walce o brązowy medal pokonała Amelię Wolską (PGE Akademia Poznań).

W drugim dniu startował Tomasz Dziga, w wadze do 73 kg (30 zawodników). W pierwszej walce pokonał M. Radke (Ippon Tychy), w drugiej przegrał z M. Bojanowskim (Hato Judo), późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej. W repasażach wygrywał kolejno z P. Perełką (Juwenia Wrocław) i F. Kowalikiem (Boa Warszawa). Walkę o brązowy medal przegrał z P. Brzezińskim (Gwardia Koszalin) i zajął V miejsce.

Medal Kornelii jest czwartym „krążkiem” wywalczonym w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

• W juniorkach młodszych U-18: Natasza Potok – złoty medal, Nina Potok – srebrny
  • W kategorii U-16 : Jakub Nakielny – brązowy medal.

Trener: Marek Srebro