Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo

Ostatnio informowaliśmy o występach tuchowskich judoków, którzy wywalczyli dziewięć medali w mistrzostwach małopolski rozegranych w Tuchowie. Tym razem w Bytomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których uczestniczyło czterech zawodników trenera Marka Srebry.

Nasi judocy wywalczyli dwa srebrne medale.
Natalia Wzorek w kategorii wagowej do 52 kg pokonała kolejno N. Bałucką (Czarni Bytom), M. Sawczuk (Sparta Skoczów), W. Oleś (Polonia Rybnik).
W półfinale pokonała K. Kapustkę (Polonia Rybnik) i uległa w walce finałowej M. Glubiak (Czarni Bytom), zajmując drugie miejsce.

Filip Wantuch walczący w kategorii do 42 kg również wygrał swoją grupę z K.Śpiewakiem (Czarni Bytom), Sz. Kuzią (Milenium Rzeszów) i N. Koperkowskim (Koka Jastrzębie).
W walce półfinałowej pokonał Aleksandra Walkiewicza (I.S. Wierzchosławice), przegrywając finał z M. Gardianem (Polonia Rybnik) i ostatecznie zajął drugą lokatę.

Hubert Starzyk do 66 kg przegrał walkę o brązowy medal i zajął piąte miejsce, a Nicoletta Zduń była siódma do 48 kg.

W październiku zawodnicy wystąpią w mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Nowej Soli. Życzymy powodzenia.