Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa gminy w szachach

Dnia 20 października 2016 r. w Domu Kultury w Burzynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tuchów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach. Zawodników przywitał organizator zawodów dyrektor MOSiR Marek Srebro oraz sędzia główny Czesław Markiewicz.

Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych przystąpiło dziewięć drużyn w zespołach czteroosobowych, które rozegrały systemem „każdy z każdym” po osiem meczów. Bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Łowczowa. Wychowankowie opiekuna Janusza Poręby w składzie: Lena Mróz, Jakub Golonka, Radosław Kruczek i Kinga Wołkowicz wygrała wszystkie spotkania.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Tuchowa: Ernest Kucharczyk, Krzysztof Skrzyniarz, Piotr Bakuliński, Kamila Banek – opiekun Krzysztof Gut.

Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Karwodrzy: Jan Dziga, Michał Olszówka, Jakub Szeląg i Wiktoria Iwaniec – opiekun Grzegorz Skrzyniarz.

W kategorii szkół gimnazjalnych uczestniczyło pięć drużyn, reprezentujących wszystkie nasze szkoły, które również zagrały systemem „każdy z każdym” po cztery mecze.

W tej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Karwodrzy w składzie: Dariusz Surdel, Dawid Lisak, Dominik Gawryał, Weronika Lisak – opiekun Grzegorz Skrzyniarz.

Drugie miejsce zajął zespół z Tuchowa: Weronika Poręba, Rafał Chwistek, Sebastian Górka, Nikola Mróz – opiekun Krzysztof Gut, a trzecie Gimnazjum w Siedliskach w składzie: Wiktor Żydowski, Andrzej Pradel, Wojciech Skrobot i Łucja Gawron – opiekun Paweł Słowik.

W Domu Kultury w Burzynie w dniach 27 – 28 października 2016 r.odbędą się zawody powiatowe, a naszą gminę reprezentować będą dwie najlepsze drużyny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Życząc sukcesów dziękuję za pomoc w organizacji turnieju Wacławowi Ropskiemu – kierownikowi Domu Kultury w Burzynie.

Marek Srebro

Skip to content