Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Małopolski MTB w Orawce

W Orawce w kolejnej edycji Pucharu Szlaku Solnego – tym razem o puchar wójta gminy Jabłonka – zawodnikom UKS Four Bike z Luabszowej w niedzielę 6 sierpnia towarzyszyły ogromne emocje. Trasa trudna, bardzo wymagająca fizycznie z dużą ilością długich i stromych podjazdów zachęcała do „ostrego kręcenia”.

W skrócie można napisać tak: niebiescy znów opanowali podium – Wiktor Hudyka – mistrz Małopolski kategorii orlik, 2 miejsce w wyścigu Puchar Szlaku Solnego w kategorii orlik i elita open, Albert Hudyka – II wicemistrz Małopolski w kategorii junior i 3 miejsce w wyścigu, Gabriela Hudyka – mistrzyni Małopolski i pierwsze miejsce w wyścigu, Bartłomiej Janas – kategoria żak – 6 miejsce – te piękne, indywidualne wyniki – dały 7 miejsce drużynie FOUR BIKE wśród 26 ekip startujących w zawodach.

Młodsza część drużyny walczyła równie dzielnie. Paweł Janas w kategorii chłopcy 8-10 lat zajął 7 miejsca, a tuż za nim – 8 – był Mikołaj Rutka. Maja Dydyk wśród dziewcząt w przedziale wiekowym 8-10 lat była 8. Oczywiście nie oznacza to, że starty Pawła, Mikołaja i Mai są mniej ważne – bo walczyli równie zaciekle – pracują na pozytywny wizerunek naszego klubu, za co należą im się równie wielkie brawa co pozostałej części ekipy.

„Sukces to nie przypadek, to ciężka praca” – jak mówił najlepszy piłkarz świata – Pele – i młodzi o tym doskonale wiedzą, dlatego trenują zawzięcie i sprawia im to wielką radość. Liczymy, że już niedługo ich wyniki indywidualne będą coraz lepsze i dzięki temu lokaty występów drużynowych będą coraz wyższe. Ważne jest to, że jesteśmy drużyną, zwartą, gotową, zmotywowaną do działania. Lubimy się, szanujemy i wspieramy wzajemnie – to najważniejsze. Mamy nadzieję, że ci, którzy nas wspierają od początku są z nas dumni.

Zarząd UKS Four Bike

Skip to content