Mistrzostwa Małopolski w Judo

W małej hali Tauron Arena w Krakowie 14 maja 2022 roku odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci w Judo (Memoriał Piotra Tuczyńskiego). W Turnieju w czterech kategoriach wiekowych U-16, U-14, U-12, U-10 startowało 426 zawodników z 46 polskich i zagranicznych klubów. Siedmiu zawodników MOSiR-u Tuchów w kategorii młodzików (U-16) wywalczyło 5 medali, zajmując w punktacji klubowej 3 miejsce.

Jakub Nakielny (50 kg)

W kategorii dzieci U-14 nasz klub reprezentowała dwójka zawodników plasując się na najwyższym podium, a byli to: Kornelia Ciszek (+63 kg) oraz Tomasz Dziga (66 kg)

Piąte miejsca w zawodach wywalczyli młodzicy: Ewelina Burza (44 kg) i Hubert Gut (50 kg).

Warto zaznaczyć że zawodnicy Nina i Natasza Potok, Kornelia Ciszek, Tomasz Dziga wszystkie swoje walki wygrali przed upływem regulaminowego czasu.

Startując w dwóch grupach wiekowych w łącznej punktacji czterech kategorii MOSiR Tuchów sklasyfikowano na wysokim 6 miejscu.