Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo

W dniach 14 – 15 października br. w Poznaniu trójka tuchowskich judoków trenera Marka Srebro uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Młodzików (rocznik 2003-2004).

Natalia Wzorek (rocznik 2003) w kategorii do 57 kg (19 startujących) w pierwszej walce pokonała zawodniczkę Jagodę Linder z Juvenii Wrocław. W drugiej przegrała z Agatą Pontek z AZS UW Warszawa, późniejszą zwyciężczynią tej kategorii wagowej. W walkach repasażowych pokonała przed czasem kolejno Amelię Klop z Czarnych Bytom i Dominikę Maruszak z AZS AWFiS Gdańsk. Te zwycięstwa pozwoliły Natalii stanąć do pojedynku o brązowy medal z zawodniczką Amelią Konfisz z AZS Opole.

Żadna z zawodniczek w regulaminowym czasie walki nie uzyskała przewagi, natomiast obie otrzymały po jednej karze shido za pasywność. W dogrywce Natalia otrzymała drugą karę za fals – atak przegrywając ten pojedynek, zajęła piąte miejsce (w judo są dwa brązowe medale i dwa piąte miejsca).

Filip Wantuch (rocznik 2004) walczący w kategorii do 42 kg (32 zawodników) pokonał w pierwszej walce przed czasem Michała Bolaka z WSS Wrocław i podobnie jak Natalia w drugim pojedynku przegrał z Erykiem Zdanowskim z SCSW (późniejszy zdobywcą brązowego medalu). W walkach repasażowych wygrał kolejno z Michałem Ostrowskim z Tatami Strzegom i Damianem Gorgoniem – Judo Wolbrom. W kolejnej piątej walce przegrał z Marcinem Gardianem – Polonia Rybnik i ostatecznie zajął w tej kategorii siódme miejsce.

Trzeci nasz zawodnik Hubert Starzyk (66 kg) przegrał pierwszą walkę i nie został zakwalifikowany do walk repasażowych, gdyż jego przeciwnik przegrał następną walkę.

Skip to content