Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nie Kravitz, nie lajkonik – agroturystyka

Władze województwa małopolskiego jeszcze w sierpniu chcą rozpocząć kampanię promującą agroturystykę w regionie. Jesienią uruchomiony zostanie rozbudowany serwis internetowy, przeznaczony dla turystów, którzy chcą skorzystać z tej formy wypoczynku.

– Celem naszej aktywności w obszarze promocji agroturystyki jest zwiększenie ruchu turystycznego w mniej znanych częściach Małopolski – wyjaśnia wicemarszałek województwa Leszek Zegzda.

Jak podkreślił, w Małopolsce turyści mogą korzystać z coraz większej liczby skategoryzowanych obiektów agroturystycznych. Samorząd województwa prowadzi pionierski w skali kraju projekt kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej, zgodnej z zasadami Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

W Małopolsce do tej pory skategoryzowano około 150 gospodarstw agroturystycznych, a do końca tego roku procedurze podda się kolejnych 50 obiektów. Kategoryzacja jest w pełni dobrowolna.

Ocenie poddane zostają m.in. oferowane usługi, rodzaj zakwaterowania oraz stan węzła higieniczno-sanitarnego w poszczególnych gospodarstwach. Na tej podstawie obiekty otrzymują odpowiednie kategorie.

Skip to content