Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Nietolerancja dla Nietolerancji”

27 lipca wystartowała kampania społeczna „Nietolerancja dla Nietolerancji” poświęcona tematowi tolerancji. W kolejnych miesiącach prowadzone będą unikalne akcje sportowe wspierające kampanię.

Cel kampanii jest wyraźny: dyskusja o tolerancji nie może sprowadzać się do sloganu, nie może obyć się bez działań, które inspirują młodzież i odwołują się do ich pasji. W trakcie kampanii medialnej Aki Jones (najpopularniejszy gracz footballu amerykańskiego) stara się podnieść świadomość tematu tolerancji poprzez bardzo krótkie i intrygujące spoty radiowe nadawane na antenie radia TOK FM.

Rzecznik oraz twarz kampanii „Nietolerancja dla Nietolerancji” – Aki Jones powiedział: „Trenując football amerykański przez wiele, wiele lat nauczyłem się najważniejszej rzeczy: nie możesz dokonać rzeczy niemożliwych działając w pojedynkę. Teamwork, gra zespołowa jest wszystkim i tylko ona pomoże Ci zmienić świat wokół Ciebie. Skoro żyję obecnie w Polsce, zdecydowałem się zrobić coś dobrego dla polskich społeczności i młodych ludzi wokół mnie, zdecydowałem zmienić świat wokół mnie na lepsze. Wierzę – pomimo moich osobistych doświadczeń – że z pomocą ludzi w Polsce, którzy mają otwarte umysły jestem w stanie sprzeciwić się wszelkim przejawom nietolerancji. Dzięki pracy zespołowej tolerancja zatryumfuje! Zamierzam spędzić każdą wolną chwilę w Polsce by wykorzystać moją wiedzę i umiejętności w footballu amerykańskim by osiągnąć ten cel.”

Kampania jest częścią długoterminowego programu składającego się z kilku elementów. Po kampanii medialnej, Aki Jones rozpocznie spotkania z młodzieżą licealną, będzie prowadził profesjonalne treningi dla uczniów, potem zostanie ogłoszony interaktywny konkurs na YouTube na organizację rozgrywek międzyszkolnych integrujących lokalne społeczności. Cały program uwieńczy mistrzowski, ogólnopolski „Mecz Tolerancji”.

„Nietolerancja dla Nietolerancji” jest pierwszą polską kampanią społeczną o antyrasistowskiej wymowie zainicjowaną i prowadzoną przez słynnego zagranicznego sportowca, który chce stworzyć ogólnokrajowy program dla szkół średnich, lokalnych społeczności i młodych ludzi zainteresowanych footballem amerykańskim.

Skip to content